Gündem

Mehmet Salih Saraç ‘Lan Fakirler’ videosu nedeniyle istifa etti

Şanlıurfa AKP İl gençlik kolları başkanı M. Salih Saraç yaptığı videonun saf niyetli olduğunu söyleyerek istifa etti

Dünden beri Twitter başta olmak üzere birçok sosyal mecrada Şanlıurfa AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç’a ait olan bir video viral oldu. Yüz binlerce kişinin gördüğü, izlediği video sonrası Mehmet Salih Saraç büyük tepki topladı.

Videoda bir jakuzinin içinde eğlenen Saraç “Lan fakirler. Oğlum beni rahatsız etmeyin. Tamam mı?” dediği için AKP’liler dahil olmak üzere birçok kişiden tepki topladı.

Konuyla alakalı açıklama yapan M. Salih Saraç videonun 2 yıl öncesine ait olduğunu ve tamamen arkadaşlar arasında yapılan bir şaka olduğunu söyledi. Videonun bir ironi olduğunu, toplumun bir kesimini aşağılamadığını da sözlerine ekleyen gençlik kolları eski başkanı zaman içerisinde saf bir niyet taşıdığı anlaşılacaktır ifadelerini kullandı.

GÖREVİMDEN İSTİFA EDİYORUM

Yaptığı açıklamada maksadının asla aşağılamak olmadığını söyleyen Saraç partisine, davasına ve gençlik kolları teşkilatına zarar verdiği gerekçesiyle görevinden istifa ettiğini belirtti.

YAKUP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu