Gündem

Halit Oflaz koronavirüs nedeniyle vefat etti

Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, tedavi gördüğü Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinde hayatını kaybetti

Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, birkaç haftadır koronavirüs nedeniyle Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi görüyordu. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Halit Oflaz, yaşama veda etti.

İlk etapta boğazlarındaki ağrı ve yanma nedeniyle hastaneye giden Çumra’nın Belediye Başkanı Halit Oflaz, yapılan testlerin ardından koronavirüs olduğu anlaşılınca tedaviye alındı. Takipçileriyle koronavirüs olduğunu paylaşan belediye başkanı bugün vefat etti.

Hastanede sağlık çalışanlarının yoğun ilgisine rağmen durumu ağırlaşan Oflaz, entübe edilmişti. İlaç tedavisi başlatılan belediye başkanı için iyileşme sürecine girildiği açıklanmıştı ancak entübe bir şekilde tedavisine devam ediliyordu.

BAKAN KOCA UYARIDA BULUNDU

Bugün gece saatlerinde yapılan açıklamada ise hayatını kaybettiği öğrenildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter’den yaptığı bir paylaşımla ailesine baş sağlığı dileyerek insanları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

YAKUP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu