Sosyal

En Çok Kazanan Türk Youtuberlar

Son yılların meşhur platformlarından biri olan Youtube bir çok kişinin hayallerini süslemektedir. Youtube dünyanın en büyük video oynatma uygulamasıdır ve uygulamaya sıklıklıkla içerik çeken kanallara para ödemektedir. Türkiyede de son zamanlarda meşhur olan Youtuberlık konusunda çok insanının merak ettiği konuların başında ise ne kadar kazanıyor bu Youtuberlardır. Gelin sizleride daha fazla merakta bırakmadan hep beraber bakalım en çok kazanan Youtuberlar hangileridir.

Enes Batur

En Çok Kazanan Türk Youtuberlar
En Çok Kazanan Türk Youtuberlar

Gerçek ve tam adıyla Enes Batur Sungurtekin 1998 yılında Antalya da dünyaya gelmiştir eğitimini Antalya Bilim Üniversitesinde sürdürmektedir. Youtubeda 11.6 Milyon takipçisi ile Türkiyede en çok takipçisi olan isimdir. Youtuba 22 Kasım 2012 yılında başlayan isim günümüzde hala içerik üretmeye devam etmektedir. Youtuberlık dışında sinema filmlerinde oyunculuk yapıyorken bunların dışında şarkılar çıkartarak takipçilerinin beğenisine sunmaktadır. Şuanda Youtube Türkiyede en çok takip edilen isim olan Enes Batur Sungurtekin yıllık ortalama kazandığı para 3.500.000 Dolar olarak bilinmektedir.

Oha Diyorum

En Çok Kazanan Türk Youtuberlar
En Çok Kazanan Türk Youtuberlar

9 Temmuz 2014 yılında Youtube yayın hayatına başlayan Oha Diyorum gerçek sahibi Uğur Uğurcan isimli şahse aitken kurulduğu yıldan bugüne Mediakraft Türkiye tarafından kiralanmıştır ve içerik üretilmektedir. 2014 yılından bu yana Türkiyede en çok içerik ve format üreten kanal olan Oha Diyorum bu sayede çok farklı kesimlere hitap etmektedir. Türkiyede en çok izlenen Youtube kanallarından biri olan Oha Diyorum Bugüne kadar 2.653 video ekleyerek toplamda 3.5 milyarın üstünde izlenerek en çok izlenen kanallardan biridir ve en çok kazanan kanallardan biridir kazandığı para ortalama olarak 1.500.000 Dolar’dır.

Orkun Işıtmak

En Çok Kazanan Türk Youtuberlar
En Çok Kazanan Türk Youtuberlar

Orkun Işıtmak 8 Ocak 1996 yılında İzmirde dünyaya gelmiştir ve 18 Nisan 2010 yılında Youtube içerik çekmeye başlamıştır ve buda onu en eski Youtuber yapmaktadır. 7.000.000 Youtube takipçisi olan isim Youtube de Türkiye de en çok takipçiye sahip ikinci isim olmaktadır. İlk başta oyun videoları çekerken sonradan eğlence ve vlog videoları çekmeye başlamıştır. 2018 yılında Altın Kelebek ödül töreninden en iyi Youtuber/İnstagramer ödülünü almıştır. Youtube Türkiyede en çok kazanan 3. isim olan Orkun Işıtmak ortalama yıllık 1.400.000 Dolar kazanmaktadır.

Kafalar

En Çok Kazanan Türk Youtuberlar
En Çok Kazanan Türk Youtuberlar

Kafalar en eski sosyal medya fenomenleri olan  3 arkdaşın 26 Aralık 2014 yılında kurduğu bir Youtube kanalıdır. Atakan Özyurt, Fatih Yasin ve Bilal Hancı gibi eski vine fenomenleri olan bu üç arkadaşın 2014 yılında kurmuş oldukları bu kanal bugüne kadar 321 videoya sahiptir. Türkiyede en çok format üreten kanal olan Kafalar 6.2 Milyon takipçisi ile Türkiye’nin en çok takip edilen kanallarından biridir. Toplamda 1.2 Milyar video izlenmesi ile en çok para kazanan kanallar sıralamasında 4. sırayı almaktadırlar ve kazandıkları para ise ortalama yıllık 1.000.000 Dolar’dır.

Sizlerin bu konu hakkında bildikleri varsa bu konu hakkında bildiklerini yada bu konu hakkında merak ettikleriniz varsa bu konu hakkında merak ettiklerinizi alt tarafta bulunan yorum kısmından paylaşarak bizlere ve diğer okurlara dile getirebilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu