Bilgi

Evde Güzelleşmenizin Kolay Yolu

Tonlarca para aktarıp güzellik merkezlerine yada güzellik malzemelerine para aktarmaya artık son verebilirsiniz. Çünkü artık evdeki imkanlarınızla daha doğal ve daha güzel olabilrsiniz nasılmı dediğinizi duyar gibiyim hiç merak etmeyin yazımızın devamında bu merağınızı giderebileceksiniz. Hadi sizleride daha fazla meraklandırmadan hep beraber yazımızın devamında merağınızı giderelim.

Evde Güzelleşmenizin Kolay Yolu
Evde Güzelleşmenizin Kolay Yolu

Son zamanlarda güzellik merkezlerine aktarılan paraların haddi hesabı olmazken ben sizlere evdeki imkanlarla hemen hemen aynı kolaylıkta olan durumları paylaşacağım. Sizler için yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda güzellik merkezlerine yada güzellik malzemelerine aktardığınız para cöbünüzde kalacaktır.

Evde Güzelleşmenizin Kolay Yolu
Evde Güzelleşmenizin Kolay Yolu

Güne başlarken herşeyden önce cildinizi güzelce yıkayıp temizleyin ve bunu gün içerisinde bir kaç kere tekrarlayın bu sizin cildinizin daha parlak ve dinç gösterecektir. Cildinizin parlak olması makyaj yapmasanızda sizi daha genç ve güzel gösterecektir neden diye sorarsanız cildinizin sürekli temiz olması doğada cildinize zarar verecek olan zararlı maddelerin sizi teğet geçmesini sağlayacaktır. Gün sonunda ise akşam uyumadan önce yüzünüzü iyice temizlemeniz gerekmektedir ve temizledikten sonra uyamanızı önermekteyiz.

Evde Güzelleşmenizin Kolay Yolu
Evde Güzelleşmenizin Kolay Yolu

Bunu nasıl yaparız diye soranlar içinde yüzünüzü temizlemeniz için temizleme jellerinden ziyade evde yapacağınız karışımı uygulamanız daha etkili olacaktır hem cildinize hem cöbünüze yararı olacaktır. Yarım limon yada tam bir limonu bir bardak yada bir kabın içine sıkın ve bu limon suyunu daha sonra bir pamuk yardımıyla yüzünüze hafifçe sürün eğer cildiniz hassas ise bu sıktığınız limon suyunun içine biraz bal dökün ve ondan sonra bir pamukla yüzünüze hafifçe uygulayın bunları yaptıktan sonra vucüdunuz daha dinç ve genç görünecektir.

Evde Güzelleşmenizin Kolay Yolu
Evde Güzelleşmenizin Kolay Yolu

Evdeki imkanlarla Peeling yapmak daha kolay peeling yapmanın amacı cildi nemlendirip ölmüş deriyi cildimizden atmaya yaramaktadır. Evde bu durumu nasıl gerçekleştirebiliriz diye merak edenlere haberimizi okumayı öneriyoruz.  Evde peeling yapmanın önemli olan noktası 2 tatlı kaşığı şekere şekeri eritecek kadar yani yarım su bardağı zeytin yağı ile karıştırıp şekeri eritin daha sonra oluşan karışımı eliniz ile cildinize sürmeye başlayın bu ne işe yarar diyeceksiniz hemen açıklamasını yapayım toz şeker cildinizi canlandıracakken zeytin yağıda kuruyan cildinizi nemlendirecektir. Cildiniz eğerki çok kuruysa sıklıkla bu uygulamayı tekrarlamanızı öneririz.

Evde Güzelleşmenizin Kolay Yolu
Evde Güzelleşmenizin Kolay Yolu

Bunların hepsinin dışında herkesin yakından bildiği ve tanıdığı salatalık cildinize ciddi anlamda iyi gelmektedir ve sizi daha genç ve güzel gösterecektir. Salatalık içerdiği yüksek oranda su ve vitaminlerin cilde çok iyi geldiği çok insan tarafından bilinmektedir. Evde bir yada iki salatalığın suyunu çıkartıp cildinize uygularsanız cildinize çok iyi gelecektir. Bunun dışında salatalığı rendeleyip krem haline getirip yüzünüze maske yapmanızda cildinize çok iyi gelecektir.

Sizlerin bu konu hakkında bildikleri varsa bu konu hakkındaki bilgileriniz yada bu konu hakkında merak ettikleriniz varsa bu konu hakkındaki meraklarınız alt tarafta bulunan yorum kısmından bizler ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu