Eğitim

MEB önümüzdeki haftadan itibaren 500 bin tablet dağıtacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öncelikli ihtiyaç sahiplerine online eğitimde aksama olmaması için 500 bin tablet dağıtılacaktır.

Koronavirüs nedeniyle EBA üzerinden eğitime başlayan Milli Eğitim Bakanlığı, önümüzdeki haftadan itibaren öncelikle ihtiyacı olan öğrencilere tablet dağıtmaya başlayacaktır.

Bazı bölgelerde hibrit bir şekilde eğitime devam edilirken bazı yerlerde de artan vakalar nedeniyle sadece uzaktan eğitim uygulanmaktadır. İlk etapta her öğrenciye olmasa da ekonomik durumu iyi olmayan ve tablet alamayacak durumda olan öğrencilere eğitimlerini tamamlamaları açısından tablet dağıtılacaktır.

Cihazların dağıtımları il milli eğitim müdürlüklerince yapılacak olup sene sonunda geri okullara iade edilecektir.

Yeni eğitim öğretim yılı 31 Ağustos 2020’de başladı. TRT EBA ve EBA internet sitesi üzerinden bugüne kadar yapılan online dersler eğitimde kesintinin olmaması için MEB tarafından dağıtılacak tabletlerle devam ediyor.

Öte yandan Milli eğitim bakanlığı tabletlerden sonra interneti olmayan evlere de ücretsiz internet ulaştırmak için çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı.

SALİH YILDIZ / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu