Gündem

Ankara Büyükşehir Belediyesi öğrencilere ücretsiz internet dağıttı

Mansur Yavaş, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Ankara'da sosyal yardım alan ailelere ücretsiz internet bağlantısı sağlayacaklarını açıkladı.

Jodd.net gündem – Ankara’nın son dönem büyükşehir belediye başkanı Mansur Yavaş, bugün Twitter hesabından ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin öğrencileri eğitimden geri kalmasın diye ücretsiz internet kampanyası başlattıkları duyurdu. Başkan Yavaş yaptığı paylaşımda “Sosyal yardım alan ailelerimizin güzel çocuklarına bedava internet desteği sağlamaya başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Covid-19 nedeniye tüm dünyada hem ekonomik hem de sosyolojik sorunlar gittikçe artarken ilgili makamlar seferber olarak vatandaşlarını mağdur etmemek için çalışmalarını sürdürüyorlar. Ankara Büyükşehir Belediyesi de bu süreçte hız kesmeden çalışmalarını sürdürerek Ankara’lı vatandaşlara yardım yapmaya devam ediyor.

Son olarak Twitter üzerinden başkan Mansur Yavaş yaptığı açıklamada uzaktan eğitim modeliyle evinden okula devam etmek zorunda kalan öğrencilere bağlantıda sorun yaşanmaması için ücretsiz internet dağıtacaklarını açıkladı.

AYRIM YAPMADAN KUCAKLAMAYA DEVAM

Ankara Büyükşehir Belediyesi ücretsiz internet kampanyası
Ankara Büyükşehir Belediyesi ücretsiz internet kampanyası

Sosyal yardımlardan faydalanan hali hazırdaki ailelerde 7 ile 22 yaş aralığında olan çocuklar varsa bu evlere ücretsiz internet bağlantısı verilerek okullarına devam etmesi sağlanacaktır. En merkezi mahallemizde ne varsa en ücra mahallelerimizde de o olacak diyen Mansur Yavaş ayrım yapmadan 6 milyon Ankara’lıyı kucaklamaya devam edeceklerini belirtti.

Başvuru yapmak için bağlantıya tıklayanız

https://forms.ankara.bel.tr/int-basvuru

YAKUP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu