Gündem

Mansur Yavaş: Makam araçlarını sattık, minibüse biniyorum

Teke Tek programına konuk olan Mansur Yavaş, çakarları söktürdüğünü, lüks araçları sattırdığını ve minibüse bindiğini açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bugün Fatih Altaylı’nın Teke Tek programına konuk oldu. Fatih Altaylı’nın sorularını kendinden emin bir şekilde cevaplayan Mansur Yavaş’a çakarları ne yaptınız? özel araçları sattınız mı? Minübüs mü kullanıyorsunuz? soruları üzerine  biz devlet memuruyuz, paramızı halk ödüyor, hiç bir önceliğimiz yok o nedenle bütün çakarları söktürdüm.

6 MİLYON TL GELİR ELDE ETTİK

Ayrıca Mansur Yavaş sekreterler dahil hemne herkese makam aracı tahsis edildiğini, bunun gereksiz bulduğunu ve hepsini sattırdığını söyledi. Toplamda 6 milyon TL gelir elde ettiklerini belirten Mansur Yavaş, en lüks arabalarının Vakıfbank tarafından hediye edilen Mercedes olduğunu, bunu da misafirleri ağırlamak için kullandığını söyledi.

KEndisinin de minübüs kullanarak herkese örnek olmaya çalıştığını söyleyen Mansur Yavaş, 3 ay içerisinde minibüs ile 3 bin kilometreden fazla yol kat ettiğini, daire başkanlarının da lüks araba peşinde koşmaması için kendisinin de minibüse bindiğini söyledi.

Şu anda devletin belediyenin parasına el koyduğunu, vatandaştan yardım olarak toplanan paraları iade etmediklerini ancak bu konuda kampanya başlattıklarını da sözlerine ekleyen Mansur Yavaş, yakında halkın parasının geri iade edileceğini ifade etti.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu