BilgiSosyal

Kuruluş Osman Yurtdışında Kendinden Bahsettiriyor

Daha öncede sayfamızda başlamadan önce ve sonrasında hakkında yazılar yazdığım Kuruluş Osman dizisini şuan sayfamda paylaşma nedenim dünyada kendinden bahsettirmiş olmasıdır. Dünyada çok insan tarafından konuşulşan dizi bu başarısını listelerde önde olmasıyla kanıtlamaktadır. Bir çok ülkede yayına giren Kuruluş Osman dizisi hakkında yazacağımız yazıyı okuyunca gururlanacaksınız. Gelin sizleri daha fazla merakta bırakmadan hep beraber bakalım Kuruluş Osman nasıl kendinden bahsettiriyor.

Yapımcılığını Bozdağ Filmin yani Mustafa Bozdağ’ın yaptığı dizi Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı olarak bu sene içerisinde yayın hayatına başlamıştır. Diriliş Ertuğrul dizisi ile kendinden bahsettiren Mustafa Bozdağ bu sene Kuruluş Osman dizisi ile de kendinden bahsettiremeyi başarmıştır. Ülkemizde zaten yayında olduğu günlerde Reyting rekorları kırarken ülke sınırları dışında da kendinden bahsettirmektedir.

Başrolünde Burak Özçivitin olduğu Kuruluş Osman dizisi yurt dışında The Ottoman adı ile yayına girmiştir. Kısa süre de yurt dışında namı büyümüştür bu nedenle Kuruluş Osman Fresh Tv Aralık ayı listesine girmiştir ve bu listeye giren tek Türk Dizisidir.

Kuruluş Osman dizisinin bizlere anlattığı olay ise 600 yıl dünyaya hüküm süren kos kocaman Osmanlı devletinin kuruluşunu ve kurucusu olan Osman Beyin ilerde dünyaya hüküm sürecek olan devleti kurarken çektiği zorlukları ve yaşadığı sıkıntıları anlatmaktadır. Osman Bey’i canlandıran karekter dizinin başrolü olan Burak Özçivit canlandırmaktadır.

Türkiye dünya dizi sektöründe çok ilerleme sağlarken Kuruluş Osman gibi başarılı  bir dizi ile artık kendinden tam söz ettirmiştir. Kuruluş Osman İmdb 7,3 ile Türkiye’nin dünyada dizi sektöründe aldığı en yüksek İmdb puanıdır.

Dünyanın En büyük içerik fuarlarından biri olan Mipcom’un her sene The Wit araştırma firması ile ortaklaşa yaptığı araştırma sonucunda Kuruluş Osman The Wit List’e Aralık ayının en iyileri arasında listeye girmeyi başarmıştır. Bu tarz yüksek bütçeli ve kaliteli dizileri hep yabancılardan  izlerken artık ülkemizde yapılan kaliteli işler sayesinde yabancıdan ziyade kendi dizilerimizi izlerken zevk alıyoruz.

Bozdağ Filmin yani Mustafa Bozdağın yeni projesi olan yapımcılığını ve senaristliğini Mustafa Bozdağın üstlendiği Türkler geliyor Adaletin Kılıcı adlı sinema dizisi ile dünyada kendinden söz ettirmek istemektedir. Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı adlı sinema filmine 600.000.000 TL yatırım yaptığını açıklayan Mustafa Bozdağ bu açıklaması ile bizlere kaliteli işlerin geleceği mesajını vermiş bulunmaktadır.

Avrupanın en büyük film ve dizi Platosunu kuran Mustafa Bozdağ Kuruluş Osman, Diriliş Ertuğrul ve çekimleri devam eden Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı adlı sinema filmini bu devasa platoda çekmektedirler.

Sizlerin bu konu hakkında bildikleri varsa bu konu hakkında bildiklerinizi yada bu konu hakkında merak ettikleriniz varsa bu konu hakkında merak ettiklerinizi alt tarafta bulunan yorum kısmından paylaşarak bizler ve diğer okurlar için dile getirebilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu