Haber

Hacı Adaylarına Müjde Kura Zamanı Belli Oldu

Türkiye de bütün hacı adaylarını yakından ilgilendiren önemli bir gelişme olmuştur. Hacı adaylarına müjdeyi en erken şekilde vermek istiyoruz ve kura zamanının  açıklandığını haber vermek istemekteyiz. Yazımızın devamını okuyarak ne zaman ve hangi gün kuranın çekileceğini öğrenmek isterseniz öğrenebilrsiniz. Gelin hep beraber sizleride daha fazla merakta bırakmadan bakalım bakalım ne zaman kura zamanıdır.

Hacca gitmek için sabırsızlıkla bekleyen binlerce insan ve merak edilen tek soru ne zaman kuralar çekilecek sorusudur. Bu merağı bugün Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan yapmış olduğu açıklama ile gidermiş bulunmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan yapmış olduğu açıklamada 09.01.2020 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığında internet ve bilgisayar ortamında noter huzurunda gerçekleştirileceği açıklanmıştır.

Çıkıp çıkmadığından haberdar olmak isteyenler için Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan açıklamasında kısa mesaj yolu ile bu bilgiye ulaşabileceklerini açıklamasında dillendirmiştir. Bunun dışında ise Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ile kuranın kendilerine çıkıp çıkmadığını E-Devlet üzerinden şifrelerini girerek öğrenebilirler. Eğer şifreniz yok ise her hangi bir PTT bayisinden şifre alabilirsiniz ve Türkye Cumhuriyeti kimlik numaranız ve şifrenizi girerek ulaşabilirsiniz. Son olarak 13 Ocak saat 08:00’den itibaren Hac kesin kayıt belgeleri de E-Devlet üzerinden verilecektir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan açıklamasınının devamında ise şehit ve gazi yakınlarına 2.000 kişilik ek kontejyanın açıldığınıda ifade etmiştir. Şehit eşleri, evlenmemiş çocukları, baba ve anneleri gazilerin ise eşleri için kurasız 2.000 kontejyan ayrılmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan’ın bu konuda yapmış olduğu açıklama tam olarak şöyledir.

“Şehit yakınları ve gaziler için bu yıl 2 bin kişilik bir kontenjan ayırdık. Geçen sene başvuranların sayısı 1600’dü. Sayının fazla olması durumunda kontenjanı artırabiliriz. Şehitlerimiz için elimizden geleni yapacağız. Başvuru sayısı 2
binden fazla olduğu takdirde onlara ayrıca kontenjan tahsis edebileceğiz.”

Sizlerin bu konu hakkında bilgisi varsa bu konu hakkında bilgilerinizi bu konu hakkında düşünceleriniz varsa bu konu hakkındaki düşüncelerinizi alt tarafta bulunan yorum kısmından paylaşarak bizlere ve diğer okurlar için dillendirebilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu