Bilgi

Uzun Yaşamanın Sırrı Yeşil Çay

Kim daha uzun yaşamak istemezki yada kim sağlıklı uzun ömür istemezki işte bende bu konuyla ilgili ufak bir araştırma yaptım ve ulaştığım bilgileri sizlerle paylaşmak istedim. Ulaştığm bilgilerden bir tanesi çok ilgimi çekti ve başlıkta ta gördüğünüz gibi yeşil çay ile ömrümüz sağlıklı ve daha uzun olacağını söylemektedir bilim adamları sizleride daha fazla merakta bırakmadan gelin hep beraber bakalım neymiş ömrü uzatmanaın sağlıklı yolu.

Çinde Çin Tıp Bilimleri Akademisi Pekin Birliği Tıp Koleji’nin Ulusal Kalp ve Damar Hastalıkları Merkezinde 100.000 Çin vatandaşı insan ile 7 yıl yapılan araştırma sonucunda çay içenler ve çay içmeyenler olarak ikiye ayırdıkları grupları inceleme altına almışlardır. Bu iki grubun biri sürekli çay tüketen insanlardan oluşurken diğeri ise çay tüketmeyen veya az çay tüketenler olarak gruplanmışlardır.

Yedi yılın sonunda Çin Tıp Bilimleri Akademisi Pekin Birliği Tıp Koleji’nin Ulusal Kalp ve Damar Hastalıkları Merkezindeki bilim adamlarının elde etmiş oldukları bilgiye göre çay tükentelerin çay tüketmeyenlere oranla %20 daha uzun yaşadığını tespit etmişlerdir.

Araştırmaya göre düzenli çay içen insanların düzensiz çay içen insanlara göre 1 yıl 4 ay daha fazla yaşadığı tespit edilmiştir. Bunun dışında araştırmanın başında olan doktor Dongfeng Gu’nun yapmış olduğu açıklamada “Alışılmış çay tüketiminin koruyucu etkilerinin erkekler için daha belirgin, kadınlar için ise daha az olduğunu gördük.” Bunlardan bahsetmiştir yani çayın erkleklerin üzerinde etkisinin daha çok olduğunu söylemektedir.

Araştırmacı doktor Dongfeng Gu’nun yapmış olduğu bir diğer açıklama ise yeşil çayın flavonoid kaynağının fazla olmasından kaynaklı flavonoid’in kalp ve damar hastalıklarına karşı etkileyici koruma sağlamaktadır ve buda ömrünüzü uzun olmasını sağlamaktadır.

Sizlerin bu konu hakkında bilginiz varsa bu konu hakkındaki bilgilerinizi bu konu hakkında düşünceleriniz varsa bu konu hakkındaki düşünceleriniz yada bu konu hakkında merak ettikleriniz varsa bu konu hakkındaki meraklarınızı alt tarafta bulunan yorum kısmından paylaşarak bizler ve diğer okurlar için dillendirip aydınlatabilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu