Haber

İbo Show Tekrar Ne Zaman Başlayacak

Türkiye’nin sanat camiasının en önemli isimlerinden biri olan İbrahim Tatlıses en son yaptığı açıklamalarda hayranlarına müjdeler verdi bende sizler için bu müjdeleri hemen paylaşmak istedim ve yazımızın devamında bu müjdeleri tek tek sizlerle paylaşacağım. Sizde isterseniz sizleri daha fazla merakta bırakmadan gelin hep beraber bakalım İbrahim Tatlıses’in hayranlarına verdiği müjdelerin neler olduğuna.

İbrahim Tatlıses Kimdir

1 Ocak 1958 yılında Şanlıurfa da dünyaya gelen İbrahim Tatlıses’in gerçek soyadı Tatlı’dır sanat camiasına girdikten sonra soyadını Tatlıses olarak değiştirmiştir. İbrahim Tatlısesin annesi Kürt babası Arap’tır fakir bir ailenin çocuğu olan ünlü isim yedi kardeşlerdir. Şanlıurfa da inşaatlarda soğuk demir işçisi olarak çalışmıştır ailesi ile birlikte bir mağarada yaşamıştır.

İnşaatta çalıştığı dönemlerde çalışırken sarkı söylediği bir zamanda Adanalı bir sinemacı (İsmini araştırdım bulamadım) tarafından keşfedilmesi üzerine ünlenmenin ilk basamağını tırmanmıştır. Keşfedilmesinden sonra Adana da ufak ufak sahneler almaya başlayan İbrahim Tatlıses daha sonra Ankara’ya giderek pavyon ve gazinolarda sahne almaya başlamıştır. 1974 yılında Ankara da bulunan kınalı pavyonda sahne alırken söylediği ayağında kundura şarkısı ile tamamen ünlenmiştir. Radyolarda ve daha sonra yılbaşı programında televizyonlarda ilk kez sahne alan isim Ankara’dan sonra İstanbula geçmiştir ve burada soyismini aldığı Yılmaz Tatlıses ile tanışmıştır.

İbrahim Tatlıses’i halk arasında imparator yapan en önemli etkilerden bazıları şöyledir. 36 adet albüm ile Türkiye de belkde kimse tarafından daha önce yapılmamış bir şey başarmıştır. Bunların dışında Film sektöründe bir çoğunu kendi yazıp yönettiği 17 tane sinema filmi çekmiştir ve oynamıştır. Türkiye de ve Dünyanın farklı yerlerinde sayısız konserler vererek başarısına başarı katmıştır.

İbrahim Tatlıses’i en son 14 Mart 2011 yılında ekranlarda görmüştük. 14 Mart 2011 yılında Beyaz TV de en son ekranlarda gördüğümüz programını çektikten sonra evine giderken arabasının taranması sonucunda kafasında vurularak yaralanmıştır. Bu haberle birlikte bir çok hayranını üzen isim hayata iki eli ile tutunurken tedaviler ve ameliyatlar sonucunda hayatta kalmayı başarmıştır.

Son yıllarda sürekli magazinde ve sosyal medyada çıkan haberlerde İbo Show başlayacakmı İbrahim Tatlıses tekrar şarkı söylecekmi gibi sorulara son olarak oğlu Ahmet Tatlı’nın açmış olduğu saç ekim merkezinin açılışında konuşarak meraklara son vermiştir. Oğlu Ahmet Tatlı’nın saç ekim merkezinde çok yakın zamanda İbo Show’un başlayacağını ve artık şarkı söyleceğim demesi bir çok hayranını sevindirmiştir.

Sizlerin bu konu hakkında bilgisi varsa bu konu hakkındaki bilgilerinizi bu konu hakkında düşünceleriniz varsa bu konu hakkındaki düşüncelerinizi son olarak bu konu hakkında merak ettikleriniz varsa bu konu hakkındaki merak ettiklerinizi alt tarafta bulunan yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu