En Etkili Pasaportlara Sahip Ülkeler
En Etkili Pasaportlara Sahip Ülkeler

Yurt dışına gitmek isteyenler için pasaport şarttır peki bizim ülkemizin pasaportu nekadar etkili yada dünyada en etkili pasaportu hangisidir diye merak edenler için yazımızın devamını okumaya devam edin lütfen yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda elde ettiğimiz bilgilere bakılarak yazımızda sizler için ülkemizin pasaport etkisi yada diğer ülkelerin pasaportları ne kadar etkilidir diye gelin hep beraber bakalım.

Japonya

Japonya
Japonya

Japonya dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir sizlerinde bildiğiniz üzere eğitim ve bilim alanında dünyanın en önde ülkelerinden biri olan Japonya dünyada pasaportuyla vizesiz en çok seyahat eden ülkedir. Japonya’nın vatandaşları Japonya pasaportu ile 191 ülkeye vizesiz seyahat edebilmektedir ve buda dünyaya pasaportuyla en çok vizesiz seyahat edebilen ülkedir.

Sİngapur

Singapur
Singapur

Singapur dünyada nadir bulunan şehir devletlerinden biridir ufak bir ada ülkesi olmasına rağmen büyüyen gökdelenleri ile dünyada kendinden baya söz ettirmektedir. Yılın 12 ayının sıcak ve yaz olmasından dolayı sürekli turist ağırlayan ülke gelirinin büyük bir kısmını turizmden sağlamaktadır. Pasaportu ile dünyada vizesiz gezebilen ikinci ülkedir 190 ülkeye vatandaşları vizesiz girebilmektedir.

Almanya

Almanya
Almanya

Almanya avrupada bulunan çok güçlü ülkelerden biridir çok gelişmiş olan sanayisi ile dünyanın en büyük sanayi devlerinden biri yapmaktadır. Özellikle araba sanayisinde çok gelişmiş olan ülke bir çok markanın sahibi konumundadır. Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Almanya dünyada pasaportu ile vatandaşlarına vizesiz rahat gezebilen ender ülkelerden biridir. Pasaportu ile 189 ülkeye vizesiz seyahat edebilen üçüncü ülkedir.

Güney Kore

Güney Kore
Güney Kore

Dünyanın en farklı ülkelerinde biri olan Güney Kore Asya da bulunan ülkelerden biridir. Garp adetleri ile sık sık gündeme gelen Güney Kore bu garip adetlerden bazıları şöyledir. Mesela Güney Kore de yeni doğan bebek 1 yaşında sayılır ve doğumdan önce bebeğin cinsiyetini öğrenmek yasaktır bir diğeri ise evin büyüğü yemeğe oturmadan yemeğe başlanmamaktadır. Güney Kore Almanya ile birlikte pasaportu ile vizesiz en çok seyahat edebileceğiniz üçüncü ülkedir.ü

Sizlerin bu konu hakkında bilgisi varsa bu konu hakkındaki bilglerinizi yada bu konu hakkında düşünceleriniz varsa bu konu hakkındaki düşüncelerinizi son olarakta bu konu hakkında merak ettikleriniz varsa bu konu hakkındaki meraklarınız alt tarafta bulunan yorum kısmından paylaşarak dile getirebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
En Etkili Pasaportlara Sahip Ülkeler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Jodd Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!