Bilgi

Bu Diyet Listesi İle Fazla Kilolara Son

Kilolarınızdan şikayetçi iseniz ve zayıflamak istiyorsanız bazı şeylerden fedakarlık yapmanız gerekmektedir. Onlardan bazıları şunlardır herşeyden önce kalorisi yüksek besinlerden uzak durmanız gerekmektedir. Bütün güzel olan besnlerin kalorisi malesefki biraz yüksek fedakarlık yapacağınız noktalardan biri budur sevdiğiniz besinlerden biraz uzak durmanız gerekmektedir. Gelin hep beraber bakalım bu sizleri fazla kilolarınızdan alı koyacak diyet listesinde neler var.

Kışın alınan bütün kiloları yazın vermek isteyen arkadaşlar için işin uzmanları tarafından hazırlanan diyet listesine bir göz atmanızı tavsiye ederim eğer diyete girmek istemiyorsanız kışın kilo almaya son vermelisiniz. Yazın verilen bütün kiloları kışın alan arkdaşların biraz daha dikkat etmeleri gerekiyor bu duruma o yüzden kışında yedikleri yemeklere dikkat etmeleri gerekmektedir.

Günümüzde insanlar yazın tatile gidecekleri için yada evlenecekleri için gelinlik yada damatlık daha güzel dursun diye zayıflamaya çalışırken hepsinden önemli olan bir nokta varki sağlığımızdır. Sağlığımıza zararları olan fazla kiloların vücudumuza kalp, kolestrol gibi zararlarının olduğu uzmanlar tarafından sıklıkla söylenmektedir.

Diyete girmeden kilo vermek isteyenler varsa aranızda günlük spor hocanız ve doktorunuzun size tavsiye ettiği saatler arasında spor yapmanız gerekmektedir. Bunun dışında bir oturuşta kendinizi doyurmak yerine az az yiyip sık sık yemek yemeniz sizlerin formunuzu korumanızda yardımcı olacaktır. Son olarak ise yemeği hızlı yemek yerine daha yavaş yavaş ve sindire sindire yemeniz gerekmektedir.

Dİyet listesini uygulamanızın yanında dikkat etmeniz gereken noktalardan bir kaçı da şöyledir. İlki sabah erken uyanıp akşam erken uyumaktır ve düzenli 6 ile 8 saat arasında uyumanız gerekmektedir. Sabah uyanır uyanmaz su içmeniz sizlere daha kolay kilo vermenizi sağlayacaktır ve günde 3 litre su içmeniz gerekmektedir. Bunların dışında C vitamini yüksek besinler tüketmeniz gerekmektedir. Mesela mandalina, portakal ve limon gibi besinler tüketmek bizlere daha kolay ve etkili kilo verdirecektir.

Sabah Kahvaltısı

Sabah Kahvaltısı
Sabah Kahvaltısı

Sabah kahvaltısında yapmanız gereken diyet listesi şöyledir.

 • 1 yumurta yada yumurta yerine 1 dilim peynir
 • 2 dilim kepekli ekmek
 • Bolca yeşillik ( maydanoz, dere otu, ve roka)
 •  4 yada 5 adet zeytin
 • Şekersiz çay
 • 1 bardak süt yada süt yoksa yoğurt tüketebilirsiniz.

Öğle Yemeği

Öğle Yemeği
Öğle Yemeği

Ara öğünde yani öğle yemeğinde uygulamanız gereken diyet listesi şöyledir.

 •  Izgara et ( İstediğiniz et çeşiti olabilir)
 • 1 Dilim kepekli ekmek
 • Çokça salata
 • 1 Bardak ayran

Akşam Yemeği

Akşam Yemeği
Akşam Yemeği

Günün son öğününde yani akşam yemeğinde tüketmeniz gereken besinler şunlardır.

 • 1 Kase çorba
 • 5 Kaşık zeytinyağlı yemek
 • 1 Kase yoğurt

Son olarak arada vücudunuzun besin ihtiyacı olursa yemeniz gereken bir bardak yoğurt, biraz yulaf ve biraz mevsim meyvesidir. Bu diyet listesi sizlere daha kolay kilo vermede yardımcı olacaktır.

Sizlerin bu konu hakkında bildikleri varsa bu konu hakkında bildiklerinizi yada bu konu hakkında merak ettikleriniz varsa bu konu hakkında merek ettikleriniz alt tarafta bulunan yorum kısmından  bizlere ve diğer okurlara paylaşabilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu