Bilgi

Sağlığımız İçin Uzak Durmamız Gereken Yiyecekler

Günümüzde yediğimiz bir çok şeyin zararlı olup olmadığını bilmeden yemekteyiz yararlı olarak bildiğimiz çok şeyin zararlı olduğunu öğrenince şaşıracaksınız. Sürekli tüketmekte olduğumuz bir çok ürünün sağlığımıza ve vücudumuza verdiği zararları fark edemiyor olabiliriz ama sonradan bizim karşımıza çıkabilmektedir. Gelin sizleri daha fazla merakta bırakmadan gelin hep beraber bakalım neymiş bu faydalı bilipte bizlere zarar veren yiyeceler nelerdir.

Konserve Balık

Konserve balığı gündelik hayattta faydalı besin olarak yemekteyiz ama bu konserve yani ton balığı olarak tükettiğimiz besin bizler için zararlı bi besindir. Uzmanlar tarafından 20 yaşına kadar tüketilmemesi gereken besinler arasında bulunmaktadır. Kadınlar için ise 20 yaşından sonra da 40 yaşına kadar tüketilmemesi önerilmektedir. Nedeni ise ton balıklarının balinalardan yapılması ve balinalar da çok yüksek seviyede civa bulunmaktadır normal küçük balıklarda az miktarda bulunan civa balinalarda çok yüksektir sebebi ise onlar vücudundan civayı atamamaktadırlar bu yüksek seviyede civada bizlere zarar vermektedir.

Jelibon ve Sakızlar

Özellikle çocukların çok tercih ettiği jelibon ve sakızlar ebeveynler tarafından çocuklara yasıklanması lazımdır nedeni ise bu ürünlerin yapılırken çok fazla derecede kimyasal madde kullanılmasıdır. Jelatin, sentetik aroma ve renklendiriciler gibi kimyasal ürünlerle yapılan bu yiyecekler bizlerin sağlığına zarar verenler arasındadır.

Kırmızı Fasulye

Faydalı olduğu için tüketmekte olduğumuz kırmızı fasulye nasıl zararlıdır diye merak edenler için yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda elde etmiş olduğumuz bilgiler ise şöyledir. Eğer yanşlış bir şekilde pişirilirse bünyemize zararlı olabilmektedir. Eğer çok fazla derecede pişirilirse bizleri zehirliyecek kadar ileri gidebilmektedir.

Siyah Zeytin

Bunu okurken çok şaşırdığınızın farkındayım çünkü bende araştırma yaperken siyah zeytin zararlı olarak gördüğümde şaşırmıştım. Neden zararlı diye merak edenler için ise araştırmalarım sonucunda elde ettiğim bilgiler şunlardır. Dünaynın hiç bir yerinde siyah zeytin yetişmemektedir daha doğrusu marketlerde gördüğümüz kadar siyah zeytin yetişmemektedir bundan dolayıdır ki aldığınız siyah zeytinlerin hemen hemen hepsi boyatılmış ve sonra raflara gelmiştir. Bundan kaynaklı eğer siyah zeytin tüketiyorsanız yeşil zeytin tüketmeyi kendinize alıştırın.

Enerji İçecekleri yada Sporcu İçecekleri

Eğer sporcu değilseniz yada gündelik sıkı bir spor yapmıyorsanız bu ürünleri tüketmek sizlere zararlar verebilirler. Çünkü bu ürünler çok yüksek kalorili ürünlerdir mesela günde 1 saat yürüyüş yapyorsanız bu içeceklerden 1 şişe içerseniz yürüyüş esnasında yakmış olduğunuz kalorinin 1,5 yada 2 katı kalori alırsınız. Yani bu durumu örneklendirirsek bu içecekleri tüketiyorsanız eğer günün üç öğününü çikolata yer gibi olursunuz.

Sizlerin bu konu hakkında bildikleri varsa bu konu hakkındaki bildiklerinizi, bu konu hakkında düşünceleriniz varsa bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yada son olarak bu konu hakkında merak ettikleriniz varsa bu konu hakkındaki meraklarınız alt tarafta bulunan yorum bölümünden bizler ve diğer okurlar için paylaşabilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu