Sosyal, Haber, Galeri ve Bilgi

Korona Virüsü ile Alakalı Uluslararası Acil Durum İlan Edildi

Dünya sağlık örgütü tarafından Çin’in Wuhan şehrinden dünyaya yayılan yeni bir virüs çeşidi olan korona virüsü ile alakalı olarak uluslararası acil durum ilan edildi.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından bugüne kadar çok fazla riski olmadığından dolayı uluslararası acil durum ibaresi konulmayan korona virüsü ile alakalı olarak fikirlerini değiştirerek bunu acil durum olarak değiştirdiler.

İlk olarak Çin’in Wuhan şehrinde Aralık ayının ortalarında tespit edilen korona virüsü o günden bu yana Çin ağırlıklı olmak üzere dünyanın birçok yerinden toplamda 171 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Açıklanan resmi rakamlara göre 8 binden fazla kişinin korona virüsüne yakalandı. Bunun üzerine Dünya Sağlık Örgütü durumun gittikçe kritik hal alması nedeniyle uluslararası acil durum ilan etti.

Korona Virüs’in literatürdeki adı 2019-nCoV’dur. WHO, tüm ülkelere seyahat ve ticaret kısıtlaması tavsiyesinde bulunurken konuyla alakalı uzmanlar virüsü kontrol altına alacak antivirüs üzerinde çalışmalara devam ediyorlar.

Çin’de 10 kent tamamen karantina altına alınmış durumda. Çoğu yerde hastanelerin yetersiz kalması nedeniyle ivedi bir şekilde 1 haftadan kısa sürede hastaneler inşa ediyorlar.

Bunları da beğenebilirsiniz

Leave A Reply

Your email address will not be published.