DünyaSağlık

Korona Virüsü ile Alakalı Uluslararası Acil Durum İlan Edildi

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından bugüne kadar çok fazla riski olmadığından dolayı uluslararası acil durum ibaresi konulmayan korona virüsü ile alakalı olarak fikirlerini değiştirerek bunu acil durum olarak değiştirdiler.

İlk olarak Çin’in Wuhan şehrinde Aralık ayının ortalarında tespit edilen korona virüsü o günden bu yana Çin ağırlıklı olmak üzere dünyanın birçok yerinden toplamda 171 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Açıklanan resmi rakamlara göre 8 binden fazla kişinin korona virüsüne yakalandı. Bunun üzerine Dünya Sağlık Örgütü durumun gittikçe kritik hal alması nedeniyle uluslararası acil durum ilan etti.

Korona Virüs’in literatürdeki adı 2019-nCoV’dur. WHO, tüm ülkelere seyahat ve ticaret kısıtlaması tavsiyesinde bulunurken konuyla alakalı uzmanlar virüsü kontrol altına alacak antivirüs üzerinde çalışmalara devam ediyorlar.

Çin’de 10 kent tamamen karantina altına alınmış durumda. Çoğu yerde hastanelerin yetersiz kalması nedeniyle ivedi bir şekilde 1 haftadan kısa sürede hastaneler inşa ediyorlar.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu