Gündem

Şanlıurfa’da son yılların en soğuk kışı yaşanıyor

Küresel Isınmaya dikkat çekmek gerekiyor. Dünyanın bir ucunda kışın şiddetli geçmesi gerekirken beklenmedik bir şekilde ayaz olarak geçmesi beklenen ülkemizin güney illerinde ise bu sene kar ve don eksik olmuyor.

Şanlıurfa başta olmak üzere Diyarbakır, Mardin, Elazığ, Gaziantep ve diğer güneydoğu illerinde hava sıcaklığı mevsim normallerinin çok altında seyrediyor. Bu durum bir çok kişinin işine gelirken bazısı da işinden gücünden olduğu için durumdan şikayetçi. Daha da önemlisi iklim değişikliğinin ülkemizde de hissediliyor olması gelecek nesillere bırakacağımız dünya hakkında bizi endişelendiriyor.

Bunun önlemini almak için henüz geç olmasa da çevre kirliliğine, ozon tüketimine dikkat edersek bir nebze olsun önlem almış oluruz. Sadece bunları yapmak yeterli değildir fakat ilk etapta kişisel olarak yapabileceklerimiz arasına bunları ekleyebiliriz. Çöpleri yerlere atmak yerine çöp kutularına, plastik ürünleri doğaya atıp onların yarılanıp yok olmasını beklemek yerine geri dönüşüme kazandırabiliriz.

Yağan kar ve don nedeniyle urfanın birçok ilçesinde okullar tatil edilirken bu durumdan en çok mutlu olanlar ise çocuklar oldu.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu