Sosyal, Haber, Galeri ve Bilgi

Şanlıurfa’ya Çin’den gelin geldi

Şanlıurfa’dan Çin’e okumak maksadıyla giden Yılmaz Yıldırım isimli vatandaşımız gittiği ülkede bir kıza aşık olup, urfaya gelin getirdi. Türk-islam adetlerine göre yapılan düğün sonrası birlikte dünya evine girdiler.

Şanlıurfa’ya Çin’den gelen Meymune isimli gelin türk-islam kültürüne göre evlenerek urfaya yerleşmeye karar verdi. Urfa’dan kalkıp Çin’e okumaya giden Yılmaz Yıldırım, orada görüp arkadaş olduğu Meymune hanım ile bir müddet arkadaş olarak takıldı.

Sonrasında bir birlerine aşık olan çift evlenme kararı alarak Türkiye’ye geldi. Çin’den ailesi ile birlikte Urfa’ya gelen Meymune, türk islam adetlerine göre dünya evine girdi. Düğün törenini Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün resmi nikahı kıymasıyla gerçekleşti.

Evlenen çiftlere bir ömür boyu mutluluklar dileyen Beyazgül yaptığı düğün konuşmasının ardından diğer ziyaretleri gerçekleştirmek üzere mekandan ayrıldı.

Kaynak

Bunları da beğenebilirsiniz

KONUYA YORUM YAP!

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacktır.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanırız. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Accept Read More