Gündem

İETT Kadın Şoförleri ile Seferleri Arttırıyor

Ekrem İmamoğlu, başkanlık koltuğuna oturduktan sonra İETT’de çalışan erkek şoförlerin arasına kadın şoförlerin de dahil olması gerektiğini düşünerek gerekli işlemlerin yapılması için yardımcılara çalışmalarda bulunulmasını istedi. Bunun üzerine 3 aylık eğitim ile sınavlardan muvaffak olan 9 kadın şoför bugün itibari ile iett seferlerine başladı.

İşimizi Titizlikle Yapacağız

Bugün göreve başlayan kadınlar çalışacakları güzergahlarda çok gidip geldiklerini belirterek işlerinde iyi olmak için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler. İstanbul’lulara hizmet etmekten mutluluk duyduklarını ifade eden İETT’nin kadın çalışanlarının heyecanı gözlerinden okunuyor.

3 aylık eğitim süresinde hem teorik hem de pratik bilgiler alan şoförler ayrıca İETT genel müdürlüğünün ne iş yaptığını, amaçlarının ne olduğunu ve nasıl bir hizmet vermeleri gerektiğini de kurs süresi boyunca öğrendi.

Eğitim süresi boyunca her türlü bilgiyi aldıklarını, yangın esnasında yapılacaklardan güvenli ve defansiv sürüş tekniklerine, ilk yardımdan araç tanıtımına kadar her bilgiyi alarak yılların usta şoförlerini aratmayacak bilgi ve beceriye ulaştılar.

Kadın şoförlerin sayısı artıyor

Konuyla alakalı olarak başkan İmamoğlu, trafikte kadınlara yönelik ayrımcılığın önüne geçmek amacıyla kadın çalışanların daha da fazla alınacağını belirterek bu konuda İETT’ye yetki verdi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu