DünyaSağlık

Koronavirüs KOVİD-19 için aşı bulunmuş olabilir

Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan ve gün geçtikçe daha fazla insanın ölmesine neden olan koronavirüsü veya literatürdeki adıyla KOVİD-19 virüsü ile alakalı Çin’in Rusya büyükelçisi Zang Hanhui virüs ile alakalı olarak bir aşı bulduklarını fakat bunun kesin sonuçlandırmak için daha fazla test yapılması gerektiğini belirtti.

Koronavirüs aşısı bulundu ancak..

Rusların koronavirüsü ile alakalı sorularını yanıtlayan Çin’in moskova büyükelçisi Zang Hanhui, ülkelerinden dünyaya yayılan virüs ile alakalı bir aşı bulmuş olabileceklerini söyledi.

TASS’ın internet sitesinde yer alan habere göre oldukça etkili bir aşı geliştirilmiş olabilir. Fakat bu aşının tam olarak işe yarayıp yaramadığından emin olmak adına daha fazla test edilmesi gerektiği öne sürüldü.

Salgın yakında bitecek

Zang, konuyla alakalı olarak tüm dünyanın rahatlamasını, Çin’de bu salgının nihayet sona ereceğine yöneli ciddi oranda güvenlerinin olduğunu ve Wuhan kenti başta olmak üzere salgının olduğu ve karantinaya alınan şehirlerde haytın yakında normale döneceğini de söyledi. Bunun gerçekleşmesinin de Mart ayını bulacağını ifade etti.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu