Gündem

Ankaray ve Ankara metrosunda virüs temizliği

Tüm dünyada koronavirüsü tehditi çığ gibi büyürken komşumuz İran’dan gelen koronavirüsü haberleri Türkiye’yi de harekete geçirdi. İran’dan gelen son resmi rakamlara göre 139 kişi virüse yakalanırken bunlardan 3 kişi maalesef hayatını kaybetti.

Türkiye’ye de gelme ihtimaline karşı sağlık ekipleri kontrolleri arttırırken bir önlem de Ankara’dan geldi. Ankara büyükşehir belediyesi tarafından geniş kapsamlı bir temizlik başlatıldı.

Ankaray ve ankara metrosu başta olmak üzere toplu taşıma alanlarında temizlik görevlileri normalden 1 kat daha fazla yoğunlukta ve titizlikte temizlik yaparak her tarafı dezenfekte ettiler. Özellikle Kızılay metrosu bölgesinde ve Aşti giriş çıkışlarında yapılan temizlik çalışmaları olası bir salgının önüne geçmek için alınmış bir önlemdir.

ankaray virus temizlik
ankaray virus temizlik

Büyükşehir belediyesi tarafından Ankaralıların daha güvenli ve hijyenik ortamlarda seyahat etmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını belirten belediyeye bağlı çevre koruma ve kontrol dairesi başkanlığı ile sağlık dairesi tarafından hummalı bir çalışma başlatılmıştır.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu