GündemSağlık

Koronavirüsü Türkiye’ye ulaştı! 3 kişi hastaneye kaldırıldı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü maalesef ülkemize de ulaştı. Son paylaşılan resmi rakamlara göre tüm dünyada koronavirüs bulaşmış insan sayısı 83,379 olurken ölü sayısı ise düne nazaran yaklaşık 100 artışla 2,858’e ulaştı.

Komşumuz İran’da virüs bulaşan insan sayısı gittikçe artıyor. Toplam virüs bulaşmış kişi sayısı 245’e çıkarken ölü sayısı da son belirtilen rakamlara göre 7’ye yükselmiş.

Umre seferleri iptal!

Bu nedenden dolayı Suidi Arabistan’da alınan acil karar ile tüm umre ziyaretleri iptal edildi. Ayrıca Türkiye’nin komşularının tamamında şu anda koronavirüs vakaları bulunuyor.

Türkiye’de ise hatay sınırımızda virüs bulaşıldığı düşünülen 3 kişi hastaneye kaldırılarak karantina altına alındı.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Gürbulak sınır kapısından 60 vatandaşımızın hastanede gözetim altına alındığını ve 14 gün boyunca inceleneceği belirtildi.

Esrarengiz koronavirüs hastası!

Amerika’da 1 kişide Çin’e gitmediği halde koronavirüs tespit edildi. Yakın takibe alınan hastanın koronavirüs bulaşmış bir kişi ile bile temas etmediği öğrenildi. Bu durum uzmanları şoke ederken böyle bir şeyin nasıl mümkn olabileceği tartışılıyor.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu