Gündem

Bakanlık açıkladı: 1 şehidimiz, 2 yaralımız var

Türk askerinin İdlib’deki operasyonları devam ediyor. Fakat ardı ardına İdlib’den acı haberler de geliyor. Milli savunma bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre İdlib’de yapılan saldırılarda 1 askerimiz şehitlik mertebesine yükselirken 2 askerimizin de yaralı olduğu belirtildi.

Öte yandan şanlı türk askerinin saldırıları neticesinde 56 düşman askerinin etkisiz hale geldiği ifade edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla alakalı olarak ABD başkanı Trump ile görüşme yaptı. Görüşmeler halen telefon trafiği ile devam etmektedir.

Sonrasında Almanya başbakanı Merkel ile de telefonda görüşen Cumhurbaşkanı diğer ülkelerin başkan ve cumhurbaşkanları ile de telefon görüşmesi yaptı. ABD’nin dışişleri bakanı Pompeo tarafından yapılan açıklamada ise Türkiye’ye destek seçeneklerinin kendi ülkelerinde değerlendirildiğini belirtti.

Partiler ortak bildiri yayınladı

Ülke içerisinde ise yaşanan gelişmelerden biri Meclis’te oldu. AKP, CHP, MHP ve İyi Parti ortak bildiri yayınlayarak İdlib’deki saldırıyı kınadı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu