GündemPolitika

Engin Özkoç Muhtarlar tarafından tehdit edildi

Dün mecliste yaşanan gerginlik sonrası çıkan yumruklu kavgada Engin Özkoç kafasında darbe almış ve yaralanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yapılan hakaret sonrası ortam gerilmiş ve AKP’li milletvekilleri ile CHP’li milletvekilleri birbirine girmişti.

Olaydan sonra Adıyaman’lı köy ve mahalle muhtarlarından bazıları Engin Özkoç’u protesto etti. Ellerinde tuttukları dev Özkoç posterinde “işin bitti” manasında çarpı işareti konularak “Reise uzanan dili keser, kalkan kolu kırarız” mesajı verildi.

Adıyaman’da bulunan muhtarlar derneği başkanı Abdulkadir Geylani Taş isimli vatandaş erdoğanın ayrıca başkomutan olması münasebetiyle ona yapılan hakaretin türkiye cumhuriyetine yapılmış saygısızlık olduğunu ifade ederek erdoğana laf uzatılmaması gerektiğini savundu.

Arbede esnasında Engin Özkoç’un kafasına AKP şanlıurfa milletvekillerinden ibrahim halil yıldız’ın yumruğu isabet etti ve yaralandı. Olayda ayrıca avukat ibrahim halil yıldızın da eli kırılarak ameliyat oldu.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu