GündemSağlık

THY Uçağı Koronavirüs Nedeniyle Karantinada

Türk hava yollarına ait Londra’dan Singapur’a gitmek olan uçak İstanbul’da aktarma yaparken koronavirüslü bir yolcu nedeniyle karantina altında alındı. Yolculardan Fransız bir vatandaşın virüs taşıması nedeniyle uçuş mürettebatı 14 günlük karantina altında tutulacak.

Henüz mürettebatta covid-19 olup olmadığı bilinmiyor. Evlerine gönderilmeyen, karantinada tutulan mürettebat ile alakalı sağlık bakanlığı açıklama yaptı.

Sağlık bakanı Fahrettin Koca, Singapur’dan alınan bilgiler doğrultusunda uçak görevlilerinde koronavirüs sonuçlarının negatif olduğunu yani hiç birinde virüse rastlanılmadığını söyledi. Fakat yine de her ihtimale karşı 14 gün boyunca gözetim altında tutulacaklardır.

Koronavirüs sayısı artıyor!

Dünya geneli virüse yakalanan kişi sayısı 97,873’e ulaştı. Bunlardan 54.121 kişi virüsten tamamen kurtulurken 3,353’ü de maalesef hayatını kaybetti. Son 2 gündür Amerika’da epey kişi virüse yakalanırken toplam ölüm ise 11’e ulaştı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu