Teknoloji

Apple iphone kullananlar için önemli koronavirüs uyarısı

Dünya çapında birçok şirket Çin’de görülen koronavirüs nedeniyle zarar üstüne zarar ederken bunlardan etkilenen bir diğer teknoloji devi ise Apple oldu. Bildiğiniz üzere Apple’ın hemen hemen tüm ürünleri işçiliğin ucuz olması hasebiyle Çin’de üretilmekteydi.

Virüs nedeniyle fabrikaları durduran Apple, kullanıcıları uyardı. Eğer telefonunuzun ekranı kırılmışsa, ekranda çizik var ve değişirmek istiyorsanız veya telefonunuzda başka sorunlar varsa bu konuda parça eksikliği yaşanabilir. Bu nedenle telefonunuzu bir an önce servise vermeniz sizin için daha iyi olabilir. Aksi taktirde haftalarca yeni parçaların gelmesini bekleyebilirsiniz.

Şirketler zarar ediyor

Öte yandan Amerika dahil birçok ülkede şirketler çalışanlarını uçak seferlerine göndermiyor. Koronavirüs bulaşma ihtimaline karşı seferlerde ciddi azalmaların yanında 10-15 firma birleşerek 1 uçak kaldırma kararı aldılar.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu