Gündem

Son Dakika: Barış Terkoğlu oda tv haberi nedeniyle tutuklandı

Oda TV’nin genel yayın yönetmeni Barış Terkoğlu, Libya’da kaybettiğimiz MİT şehidi ile alakalı yaptığı bir haber nedeniyle göz altına alındı, tutuklandı. Öncesinde davayla alakalı Hülya Kılınç tutuklanmıştı, şimdi ise genel yayın yönetmeni Barış Terkoğlu…

İstanbul cumhuriyet başsavcılığınca yürütülen soruşturma için ifadesi alınmak istenen barış Terkoğlu gitmiş olduğu merkezde tutuklanma talebi ile sevk edildiğin nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafınca tutuklandı.

Barış Terkoğlu, yapmış olduğu savunmada herhangi bir mit elemanının kimliğini ve ailesi ile alakalı bir bilginin paylaşılmadığını ifade etti. Bunun da türk ceza hukukunca bir suç teşkil etmediğini ve tutuklamanın gereksiz olduğunu savundu.

Öte yandan ODA TV’ye de BTK tarafınca erişim engeli getirildi. Konuyla alakalı olarak Oda TV’nin avukatı itiraz sürecini başlattıklarını, ODA TV’nin yeniden yayın hayatına başlaması için gerekli işlemleri yürüttüklerini ifade etti.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu