Eğitim

Tüm okullarda koronavirüse karşı önlem alınıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından Twitter üzerinden duyurulan habere göre tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü ile mücadele etmek maksadıyla tüm okullarda eş zamanlı olarak hijyenik ortamların sağlanması için çalışmaların başlatıldığı duyuruldu.

Bakan Selçuk’un paylaştığı twitlerde özetle “her okulda virüse karşı önlem amaçlı elle dokunulan bölgelerde özel dezenfektan ve temizlik ürünleri ile öğrencilerin olmadığı zamanlarda temizliğin başlatılığı” ifade ediliyordu.

ziya selcuk koronavirus mesaj
ziya selcuk koronavirus mesaj

Öte yandan okul yönetimine koronavirüsü ile nasıl mücadele edileceğini, temizlik için nelere dikkat edilmesi gerektiğini tüm idareci ve öğretmenlere izah edilip, öğrencilere aktarıldığını ve evde de velilerden bu konuda öğrencileri bilgilendirmeleri rica edildi.

koronavirusu okullar ziya selcuk mesaj
koronavirusu okullar ziya selcuk mesaj

Malzemelerin teknik ve meslek liselerden öğrenciler tarafından hazırlanan solüsyonlarla tedarik edildiğini belirten ziya selçuk her gün 8 ilden 26 okuldan günde 100 ton dezenfektan üretildiğini ifade etti.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu