Gündem

Korona nedeniyle ölü sayısı 2’ye yükseldi

Türkiye’de korona ile mücadele etmek için sağlık bakanlığı ve diğer bakanlıklar tarafından gerekli önlemler alınmaya devam ederken bugün koroanvirüs ile mücadele etmek için 100 milyon TL harcama yapılacağı açıklandı.

Türkiye’de virüs nedeniyle ölenlerin kimliği açıklanmazken dünya genelinde ölen türk vatandaşı sayısı ise İngiltere’deki Hayri Ergönül ile birlikte 3’e yükseldi.

Koronavirüs ile alakalı pek dikkate alınmayan konulardan biri de virüsün bir insana bulaştıktan sonra 2 hafta kadar bir sürede kendini belli ettiriyor olmasıdır. Yani bugün sizde her hangi bir belirti yok diye virüslü olmadığınız anlamına gelmez. Bunun için uzmanların uyarılarını dikkate alarak evde kendimizi izole ediyor olmamız çok önemlidir.

Çünkü bugün Türkiye’de koronavirüs bulaşmış kişi sayısı 191 olarak açıklanmışsa muhtemelen bu rakama hali hazırda 500’ü aşmış durumdadır. Normal bir artış göstermeyen bu salgını geometrik artış ile takip edebiliyoruz. Yani 1, 2, 4, 8, 16, 32, 64 şeklinde armaktadır.

Eğer iştahsızlık, kilo kaybı, ateş, halsizlik, durgunluk veya solunum yolunda bir probleminiz varsa lütfen 184’ü arayarak tüm semptomları söyleyerek onların size söyleyeceği yönergeleri uygulayınız.

Unutmayın! Sizin bağışıklık sisteminizin güçlü olması virüsü başkalarına bulaştırmayacağınız anlamına gelmez. Sizden dolayı anneniz, babanız, yaşlı yakınlarınız veya başka insanlar da enfekte olabilir.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu