Gündem

Şanlıurfa’da karantinaya uymayanlar dövüldü

Şanlıurfa’da Umre dönüşü karantinaya uymayanların, vatandaşlar tarafından dövüldükten sonra ihbar edildiği iddia edildi. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü ile mücadele etmek, salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı’nca tüm vatandaşların evlerinde 14 gün boyunca kalmasını tavsiye etti.

Bunun üzerine Umre’den gelen vatandaşlardan bazılarının bu kurala uymadığı ve komşuları tarafından dövülerek polise ihbar edildiği iddia edildi. Olay yerine intikal eden polis ve sağlık ekiplerince karantinaya alınıp, hastaneye kaldırılan 5 kişinin karantina süreçleri başlatıldı.

İhbar edilen kişilerin isimleri açıklanmazken Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde özel hazırlanan karantina odasına alınarak, süreçleri başlatıldı.

ALO 184 KORONA DANIŞMA HATTI

Öte yandan sizler de karantina kurallarına uymayan, şüphelendiğiniz kişileri ALO 184 KORONA İHBAR HATTINI arayarak ihbarda bulunabilirsiniz. Ayrıca sizler de merak ettiğiniz soruları yine ALO 184’e sorabilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu