Gündem

Bakan Koca: Vaka sayısı 947, ölü sayısı 21 oldu

Koronavirüse yakalanmış vaka sayısı tüm dünyada artmaya devam ederken alınmış önlemler de maalesef yeterli değil. Her geçen gün on binlerce kişide koronavirüs tespit edilmesi ile bugün toplam vaka sayısı 303,753’e ulaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın az önce twitter üzerinden yaptığı paylaşıma göre 1 gün içerisinde yaklaşık 3000 kişiye yapılan test sonucunda 277 kişide sonuçların pozitif çıkmasıyla birlikte Türkiye’de #koronavirüs vakası 947’ye ulaşırken, 12 yaşlı vatandaşımızın hayatını kaybetmesi ile birlikte toplam ölü sayısı ise 21’e çıkmış oldu.

Özellikle yaşlılarımızın sokağa çıkma yasağına uymalarını rica ederken yaşanmış olan tüm ölümlerin yaşlıların içinden çıktığını ve bu nedenle dışarı çıkmamalarının herkesin sağlığı için iyi olacağını tavsiye etti.

OTURMA ALANLARI KALDIRILACAK

Ayrıca içişleri bakanlığınca yayınlanan genelgeye göre hiç bir restoran veya lokantada oturma alanlarının olmayacağı, iş yerlerinin kapatılmayıp sadece evlere servis yapılacağı bildirildi. Bu karar uymayan esnaflara ise ciddi yaptırımların uygulanacağı ifade edildi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu