Gündem

Erdoğan vatandaşları arayarak mesaj bıraktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs nedeniyle alınan tedbirlere vatandaşların uyması için bir kere daha telefonla otomatik olarak tüm vatandaşları aratarak sesli mesaj bıraktı. Erdoğan mesajında evde kalınması gerektiğini, salgınla amansız bir mücadele verildiğini ve bunu hep birlikte aşacaklarını söyledi.

Yaşlıları çok etkiliyor!

Erdoğan, mesajında virüsün en çok yaşlıları ve kronaik rahatsızlığı olanları etkilediğini ve bu nedenle yaşlı vatandaşların dışarıya çıkmak yerine evlerinde kalarak hem kendilerini hem de çevrelerindekini koruması gerektiğini söyledi.

Mecbur kalınmadıkça dışarıya çıkılmaması gerektiğini söyleyen erdoğan, sosyal mesafenin mümkün mertebe arttırılıp, insanlar yakın ilişkiler kurmakan uzak durulması gerektiğini söyledi. Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı uyarıların dikkate alınmasının önemli olduğunu da vurguladı.

Vaka artışı durdurulamıyor

Öte yandan tüm dünyada enfekte olmuş kişi sayısı 319,067’ye ulaşırken hayatını kaybedenlerin sayısı ise 13,689’a ulaştı. İtalya, İspanya, Amerika, Almanya ve İran’da vakalar artık her gün binleri aşan rakamlarla artmaktadır.

Henüz bir aşı olmadığından dolayı hastanelerin kapasitesi yetersiz kalmaktadır ve tüm hastalara müdahale edilememektedir. O nedenle evde kalmak, dışarı çıkmamak ve virüsün yayılma hızını engellemek her insanın insanlık görevidir.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu