Gündem

Korona nedeniyle yaşlılarla alay edenler tutuklandı

Sars CoV-2 yani halk arasındaki adıyla koronavirüs salgını nedeniyle insanlar tedbir alayım derken ne yaptıklarını şaşırabiliyor, aşırıya kaçabiliyorlar. Sosyal medyada son birkaç gündür yayılan bir video savcılığı harekete geçirdi.

Güya bazı kendini bilmezler dışarıda gördükleri yaşlı insanları durdurarak, onlara maske takıp, kafalarından aşağıya kolonya benzeri bir madde dökerek onlarla alay ettiler. Twitter, Facebook, Instagram gibi birçok mecrada bu videolar paylaşılmaya devam etmektedir.

İçişleri bakanlığı tarafından verilen emirle bu tarz videolar çekip, insanları rencide ederek alay eden kişiler hakkında soruşturma başlatılarak, gözaltı kararı alındı. İlk videoyu yayınlayan kişi güvenlik güçleri tarafından yakalanarak hakim karşısına çıkarıldı.

Hakim karşısına çıkan genç için hakim ilginç bir karar verdi. Yaptığı aşağılama nedeniyle 15 gün boyunca evinden dışarı çıkmama cezası ile birlikte haftada 2 defa en yakın huzurevini ziyaret ederek, oradaki yaşlılarla ilgilenmesi kararını verdi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu