Ekonomi

Ankara Üniversitesi 4/B sözleşmeli hemşire alacağını duyurdu

Ankara Üniversitesi, artan koronavirüs vakaları nedeniyle sağlık birimlerinde çalıştırılmak üzere toplamda 83 sözleşmeli personel alacaklarını, bugün Türkiye’nin resmi ilan sitesi olan ilan.gov.tr üzerinden kamuoyuna duyurdu.

Buna göre ankara üniversitesinde çalışmak üzere sözleşme yapacak olanlarda istenilen nitelikler sitede paylaşılmıştır. İlk olarka aradıkları kriter hemşirelik lisans programından mezun olmak ve 01.01.1990 ve  sonrası doğmuş olmak. Yani başvuru yapacak olanların yaşının en fazla 30 olması gerekmektedir.

Bu da demek oluyor ki son birkaç yıl içinde hemşirelik bölümünden mezun olmuş kimseler başvuru yapabilecektir. Rektörlüğün paylaştığı bu ilanda ileride sözleşmeli personelin durumunun ne olacağı belirtilmemiştir. Yani ileri tarihte kadrolu olup olmayacakları bilinmemektedir.

Sözleşme detaylarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Korona vakaları artıyor!

Türkiye’de dün açıklanan resmi rakamlara göre koronavirüs tanısı konulmuş kişi sayısı 3629’dur. Bunlardan 75’i maalesef hayatını kaybetmiştir.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu