Gündem

Amerika’dan sonra İtalya’da Çin’i geride bıraktı

Dün bir ilk gerçekleşmiş ve Çin’de ortaya çıkan koronavirüsü, Çin’in nüfusuna rağmen kontrol altına alındığı iddia edilmiş ve günlük sadece 40-50 yeni vaka bildirimiyle iyiye gittiklerini belirtmiş ve Amerika’daki yeni vakalarla Çin’i geride bırakmıştı.

Amerika’da özellikle New York bölgesinde çok fazla artışın olması ülkeyi genel alarma geçirirken bugün İtalya’daki vaka sayısının Çin’i geride bıraktığını paylaşılan veriler doğrultusunda gördük.  Şu saate kadar Amerika’dan belirtilen rakamlara göre 8990 yeni tanıyla toplam vaka sayısı 94,425’e ulaştı.  Hayatını kaybedenlerin sayısı ise 134 yeni ölümle 1,429’e ulaştı.

İtalya 2. sırada

İtalya ise bugün 5606 yeni koronavirüs tanısıyla 86,498’e ulaşmış ve 81,340 olan Çin’i geride bırakarak, 2. sıraya geçmiştir. Uzmanlar bu konuda açıklama yaparken Çin’in kapalı bir ülke olmasının bunda etkili olabileceğini savunuyorlar.

Yani Çin’in verileri tam olarak paylaşmadıklarını, İtalya ve diğer Avrupa ülkeleri ile birlikte Amerika’nın sıcağı sıcağına tüm rakamları kendi halkıyla paylaşarak, şeffaf olduklarını düşünüyorlar.

Sağlık bakanı Koca açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 27 Mart 2020’de yaptığı açıklamaya göre 2069 yeni vaka ile birlikte Türkiye genelinde toplam vaka syısının 5,698 olduğunu öğrendik. Öte yandan sağlık bakanı Koca neden illeri paylaşmadıklarını ise İtalya’da olduğu gibi herkesin bulunduğu yerden kaçarak, başka yerlere gitmesini önlemek amacıyla illeri paylaşmadıklarını savundu.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu