Gündem

Tüm uçuşlar iptal, otobüs seferleri ise kontrol altında

Dün cumhurbaşkanı erdoğan koronavirüs ile alakalı halka yaptığı konuşmada bazı tedbirlerin alındığını ve vatandaşlarına gönüllü olarak evde kalıp, virüsün yayılmasına engel olunmasını istedi. Öte yandan koronavirüs nedeniyle ülkede vaka sayısı artarken sağlık bakanlığı 18 bin sağlık personeli alımı yapmak için ilan.gov.tr’ye resmi olarak ilan paylaştı.

Erdoğan’ın konuşmasının önemli bölümlerinden biri de uçuşların iptal edildiği ve otobüs seferlerinin de artık valilik tarafından verilen izne bağlı olduğudur. Dünya genelinde 50 türk vatandaşı hayatını kaybetti ve Türkiye’de ise 92 vatandaşımız koronavirüs nedeniyle vefat etti.

Erdoğan’ın tüm ülkeyle paylaştığı bilgiler arasında otobüslerin artık valilikler tarafından verilecek olan izinlerle mümkün olacağıdır. Bu seferlerin yapılması için sağlık kontrolleri yapılacaktır.

Toplu taşıma araçlarında kapasite azaltılarak seyrek taşıma oturma düzeni uygulanacaktır. Hem kamu hem özel sektörde vardiyalı çalışma sistemi uygulanacaktır.Yani elemanların bir kısmı belirli günlerde diğer kısmıda geri kalan günlerde çalışacaktır.

Piknik alanları hafta sonları kapalı tutulacaktır. Hafta içinde ise bir araya gelinmediği sürece açık bırakılacak ve denetlenecektir

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu