Ekonomi

Çorum Ulaş A.Ş. Şehiriçi otobüsleri korona krizi yaşıyor

Koronavirüs pandemisi, tüm ülkeyi olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Küçük esnaftan büyük kuruluşlara hemen hemen her alanda bir krizin yaşandığını söylemek mümkündür. Bunlardan etkilenen firmalardan biri de Çorum’da şehiriçi taşımacılık hizmeti veren Ulaş A.Ş.’dir.

Çorum’da hergün düzenli olarak 64 otobüsle seferlere çıkan firma, koronavirüs salgınının başlamasıyla birlikte günden güne seferleri düşürmeye başladı. Şu anda gündüz vaktinde 38’e düşürdükleri seferleri akşamları 32’ye düşürerek, zarardan kar etmeye çalışıyorlar.

Hergün 40 bin kadar yolcunun taşındığı Ulaş A.Ş., son birkaç gündür günde 5 bin yolcu taşıyarak masrafları çıkarmaya çalışıyor. Azalan yolcu sayısı ile birlikte şirket masrafları, personel giderleri, araç bakımları aynı olduğundan dolayı zorlandıklarını yönetimdeki yetkili kişiler paylaşıyorlar.

Belediyeden Destek İstediler

Konuyla alakalı olarak Çorum Belediyesi ile görüştüklerini belirten otobüs firması sağlık kuruluşlarındaki çalışanlara ücretsiz servis vermeleri şartıyla belediyeden yakıt desteği talep ettiklerini fakat Çorum Belediyesi’nin buna sıcak bakmadıklarını ifade ettiler.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  1. Yetkililer sadece kendi ceplerini dusunuyor fakirin fukaranın kimse haberi bile yok. Belediyenin halkına yardım etmesini bekliyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu