Gündem

Haydar Baş’ın coronavirüs nedeniyle öldüğü açıklandı

Türkiye’de uzun yıllar boyunca siyasette yer alan Haydar Baş’ın koronavirüs salgınından etkilenerek, tedavi  gördüğü hastanede hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Türkiye’de özellikle 28 Şubat döneminde adı sıkça gündemde olan isimlerden Bağımsız Türkiye Partisi (BTP)’nin genel başkanı Haydar Baş covid-19 yüzünden vefat etti.

Paylaşılan bilgiler doğrultusunda Haydar Baş’ın Trabzon’da özel bir hastanede tedavi gördüğü fakat sabah erken saatlerde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı söylendi.

Haydar Baş kimdir?
Haydar Baş kimdir?

HAYDAR BAŞ’IN CENAZE NAMAZI NE ZAMAN KILINACAK?

Haydar Baş’ın cenaze namazı ile alakalı detaylar belli oldu. Memleketi Akçaabat’ta şehitlik tepesinde kılınacak olan cenaze namazına sadece aile bireyleri koronavirüs nedeniyle katılacaktır. Naaşı ise yine doğduğu ilçe olan Akçaabat’ın sarıtaş mahallesine gömülecektir. Cenaze namazı 15 Nisan 2020’de ikindi namazına müteakiben kılınacaktır.

Haydar Baş Resimleri
Haydar Baş Resimleri

HAYDAR BAŞ KİMDİR?

Haydar Baş, 28 Ocak 1947’de Trabzon’un Akçaabat ilçesinde dünyaya gelen türk siyasetçisi ve medya patronudur. Aynı zamanda Kadiri tarikatının da liderlerinden biriydi. BTP’yi kurduktan vefat edene kadar başkanlığını yürüttü. Meltem TV, Yeni Mesaj TV ve birçok derginin de sahibiydi.  14 Nisan 2020’de covid-19 nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  1. Haydar Baş’ın cenazesi ile bilgiler kesin mi? Sadece ailesi mi katılabilecek? Normalde camilerde toplu namaz kılınmıyor ikindi namazından sonra cenaze namazı nasıl kılınacak acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu