Teknoloji

İnternet bugün neden yavaş sorusu 16 Nisan’da cevabını arıyor!

Türkiye’de koronavirüs nedeniyle evde kalan vatandaşlar zamanlarının çoğunu internette dolaşarak, film izleyerek veya çevrim içi dersler alarak geçiriyor. Twitter ve diğer sosyal mecralarda kullanıcıların çoğu “internet neden yavaş” diye şikayet ettiler. Peki internet neden yavaşladı?

KOVİD-19 internet hızı yavaşlama şikayet
KOVİD-19 internet hızı yavaşlama şikayet

İnternetim neden yavaşladı?

Koronavirüs pandemisi nedeniyle vatandaşımızın çoğu evlerinde zaman geçiriyor. Evde kalan vatandaşlar internet kullanımının artmasına neden oldu ve bu durum ister istemez bağlantının aşırı yüklenme nedeniyle yavaşlamasına neden oldu.

Film izleyen insanlardan konser verip takipçilerine dinleten sanatçılara, alışveriş yapanlardan evden çalışmak zorunda olanlara birçok kişi öyle veya böyle interneti kullanmaktadır. Televizyonların internete bağlanmasıyla birlikte TV’den yayın yapan uygulamaları kullanan kişilerin artması da internetin yavaşlamasına neden olmuştur fakat internet neden yavaş sorusunun tek cevabı bu değildir.

Koronavirüs internet yavaşladı şikayetleri
Koronavirüs internet yavaşladı şikayetleri

Türk Telekom Henüz Yorum Yapmadı

Konuyla alakalı olarak Türk Telekom henüz resmi olarak bir açıklama yapmazken Ulaştırma ve Altyapı Bakanı yardımcılarından Ömer Fatih Sayan tüm dünyada facebook, twitter, instagram, youtube gibi sitelerin alt yapısında teknik sorunlar olduğunu ve bunun Türkiye’de de internet kullanıcılarını etkilediği açıklaması geldi.

Elbette internetin Türk Telekom’un altyapı çalışmaları nedeniyle geçici olarak yavaşlamış olması da ihtimal dahilindedir. 15 Nisan 2020 itibariyle vatandaşlar internet neden yavaş sorusunun cevabını araştırmaya devam etmektedirler.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu