Karantina sürecinde kredi kartlarına yüklenmeyin

koronavirus kredi karti borc
koronavirus kredi karti borc

Koronavirüs nedeniyle karantinada kalan vatandaşları bekleyen bir başka kötü haber de kredi kartı borçlarıdır. Birçok ülkede kendi istekleriyle veya mecburi olarak evde kalan kişişler, gündelik gıda ihtiyaçlarını karşılamak için alışveriş yapmaya devam ediyorlar.

İşin minimum seviyede olduğu, birçok şirketin çalışanlarına ücretsiz verdiği bu dönemde devletlerden de vatandaşlarına düzenli yardım gitmediği için mecburen kredi kartına sarılan vatandaşlar farkında olmadan kendilerini borç batağında bulabilirler.

Konuyla alakalı olarak haftalık veya aylık bir bütçe ayarlamanızı ve mümkün mertebe bu bütçenin üzerine çıkmamanızı tavsiye ederiz. Nasıl olsa kredi kartı ile ödüyoruz düşüncesi ile hareket etmek çok yanlış bir hamle olup, sonuç olarak bankalar bu kredi kartı borçlarını bir şekilde tahsil edecekleri için hacize kadar iş gidebilir.

EN KÖTÜ SENARYOYA HAZIRLANIN

Henüz doğru düzgün bir tedavi yöntemi bile olmayan koronavirüs pandemisi nedeniyle kendinizi en kötü senaryoya hazırlamanızı tavsiye ediyoruz. Şu anda dünya genelinde koronavirüs rakamlarına baktığımızda 3 milyona yaklaştığını görmekteyiz.

Salgının merkezi olan Amerika’da birçok yerde ölüleri koyacak yer kalmadığından, hastanelerde üst üste konulmakta, sahipsiz olanlar toplu olarak mezarlıklara gömülmekte ve yakılmaktadırlar.

KURU GIDA VE BOZULMAYAN YİYECEKLER ALIN

Sürekli tüketeceğiniz gıdalar yerine tok tutan, enerji veren gıdaları tercih ediniz. Dünya genelinde durum gittikçe kötüleşiyor ve bunun ülkemizde de olmayacağının bir garantisi yok.

Her ne kadar sağlık bakanlığı ve vatandaşlar el ele vererek birlikte tedbirlere riayet ediyor olsalar da henüz aşısı bulunmadığından dolayı riskin en yüksek seviyede olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. Maksat göz korkutmak değil, tedbiri elden bırakmamaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Karantina sürecinde kredi kartlarına yüklenmeyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Jodd Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!