Bilgi

DEFÖ Nedir? Twitter’da gündem olan kelime defö anlamı ne demek?

Bugün Twitter’da defö kelimesi #darbe etiketi ile birlikte çok kullanıldı ve gündem oldu. Türk Dil Kurumu yani TDK’da defö kelimesinin anlamı nedir? Birçok kişi tarafından araştırılan bu kelimeyi ilk olarak Ömer Çelik kullanmıştır.

AKP sözcüsü Ömer Çelik’in de twitter üzerinden DEFÖ’yü hedef göstermesi ile birlikte bir anda gündeme oturdu.

DEFÖ Nedir?

Defö aslında türkçede var olan bir kelime değildir. Birkaç kelimenin baş harflerinin birleşmesiyle türetilmiş bir kısaltmadır.

koronavirus süresi
koronavirus süresi

DEFÖ’nün açılımı demokrasiyi felç etme örgütü olup AKP sözcüsünün Canan Kaftancıoğlu’nun bir erken seçim olabilir, bu defa iktidar değişikliği değil sistem değişikliğine dorğu bir gidişat görüyorum ve böyle olacaktır demesi üzerine türetilmiştir.

AKP “DARBE” İSTEMEKLE SUÇLADI

Canan Kaftancıoğlu’nun bu sözleri AKP tarafınca CHP darbe istiyor şeklinde yorumlanırken henüz CHP tarafından bir açıklama gelmedi.

İşte AKP’nin basın sözcüsü Ömer Çelik tarafından paylaşılan o tweet:

DEFÖ Nedir?
DEFÖ Nedir?
HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  1. Ulan bi bitmediniz ya biriniz çıkar her bir cümleden darbe anlamı çıkarır biriniz çıkar her hükümetin her şeyi yanlıştır de. Ne zaman doğru şeylerin hakkını verdik mi o zaman biz sınıf atlarız. Halen aynı zihniyet halen aynı mantık devam ediyoruz. Allah sonumuzu hayretsin.

  2. Vay arkadaş ya ne günlere kaldık. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Bu ülkeyi kimseye yedirmeyiz anlıyor musunuz? Bırakın artık bu insanlarla uğraşmayı. Bizi bölemeyeceksiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu