Ekonomi

Erdoğan berberlerin 11 mayıs 2020’de açılacağını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün ki kabine toplantısında berberler ve AVM’ler ile alakalı bazı kararlar alındığını söyledi. Son birkaç haftadır herkesin merak ettiği berberler açılacak mı? saçlar uzadı saçlarımızı nerede kestireceğiz soruları sosyal medya sürekli paylaşılıyordu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlara göre 11 Mayıs 2020 itibariyle berberler dükkanlarını açarak müşteri kabul edebileckeler. Fakat aynı anda dükkanda koltuk sayısı kadar müşterinin olması gerekiyor.

Yine benzer şekilde AVM’ler ile alakalı da alınan kararlara göre 11 Mayıs 2020’den itibaren geçerli olmak üzere birçok AVM açılacak ve esnaf iş yapacaktır. Yalnız mağazalarda elbise satılıyorsa veya insanların sürekli temas ettikleri eşyalar varsa bazı tedbirler alınması şartıyla açılmasına izin verilecek.

Kurallara uymayan esnaflara idari para cezasının kesileceğini hatırlatmak istiyoruz. Henüz ülkede koronavirüs salgını bitmiş değildir. Bu nedenle sosyal mesafeye dikkat etmeli, kendimizi ve insanları virüsten korumalıyız.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu