Ekonomi

UBER & LYFT Hisseleri artmaya devam ediyor

Koronavirüs nedeniyle dünya genelinde birçok firmanın hisselerinde düşüş yaşanırken Uber ile birlikte Lyft’in de hisse değerleri covid-19 nedeniyle neredeyse 30 dolar değer kaybetti.

Amerika’da birçok kişinin dışarı çıkmak yerine restoranlardan sipariş vererek yemek ihtiyaçlarını karşıladığı göz önünde bulundurulduğunda Uber ve Lyft’in fırsattan istifade ettiklerini söyleyebiliriz.

Salgından önce $44 olan uber hisseleri 18 mart 2020’de $14.82’ye kadar gerileyerek en düşük dönemini yaşadı. Bu süreçte yatırım yapmak isteyen kişiler karlı çıktılar çünkü 1 gün sonrasında fiyatları artmaya başlayarak şimdilerde $30’ın üstüne çıktı.

Uzmanlar konuyla alakalı olarak UBER ve LYFT hisselerinin daha da artacağını söylemektedirler. Son olarak 9 Mayıs 2020’de haftayı $32.79 ile kapatan Uber’i rakibi Lyft ise $32.73 ile kapattı.

Eğer yurtdışında yatırım yapmayı düşünüyorsanız Uber ve Lyft hisselerine göz atmak isteyebilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu