Ekonomi

Çiçekçiler de koronavirüs nedeniyle mağdur oldu

Koronavirüs salgını ile birlikte birçok işletme kepenkleri kapatarak evlerinde virüs tehditinin geçmesini beklerken bunlardan etkilenen bir sektör de Çiçekçilik sekötürüdür.

Zaten yılın belirli günlerinde çok iyi iş yaparak geri kalan günlerde birkaç iş yaparak günü kapatan çiçekçiler yaklaşık 2 aydır işlerin çok düşük olması nedeniyle dükkanlarını kapattılar.

Her yıl sevgililer günü, anneler günü gibi özel günlerde yıllık hedeflerinin önemli bir kısmını tamamlayabilen çiçekler 10 mayıs 2020 itibariyle anneler gününe özel sadece 1 günlük dükkanlarını açmak için özel izin aldılar fakat bugünde de bekledikleri rakamlara ulaşamadılar.

İnsanlar koronavirüs salgını nedeniyle online da olsa sipariş vermekten çekinerek anneler gününü sadece telefon açarak veya aillelerinin yanında olanlar da annelerine sarılarak bu anneler gününü geçirdi.

Esnaf borçlarının arttığını dile getirirken gelir elde etmeden bu borçların nasıl ödeneceğini kara kara düşünüyor.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu