Teknoloji

GoDaddy firması premium alan adlarına çöküyor

Dünyaca ünlü alan adı ve hosting firması GoDaddy ile alakalı ekşisözlük‘te bir konu açıldı ve iddia edildiğine göre firmanın “u.me” alan adını satın alan bir kişiden zorla geri aldığı yönündeydi.

22 Şubat 2020’de ödemesini de yaptığını söyleyen @tinman isimli kullanıcı faturaya ve ödemeyi yaptığına dair tüm evraklara sahip olduğunu, GoDaddy’nin günler sonra kendisini arayarak para iadesi yapmak istediklerini ve domainin premium domain olduğu gerekçesi ile bu fiyata satılmayacağını belirttiklerini aktardı.

Şu anda u.me isimli alan adı godaddy.com’da $336000 satılmakta ve godaddy firması ismi geçen alan adına çökmüş durumdadır. Bunun ilk olmadığını daha önce de benzer olayların firma üzerinden yaşandığını ekşisözlük yazarları ilgili konuda dile getirmişlerdir.

godaddy u.me alan adi
godaddy u.me alan adi

Birçok kişi konunun takipçisi olması gerektiğini @tinman‘a hatırlatarak yüklü miktarda tazminat alabileceğini söyledi.

Bazı kullanıcılar da u.me alan adının premium alan adı olduğundan dolayı bazı şartları yerine getirdikten sonra satın alınabileceğini ve godaddy gibi aracı firmaların bu konuda yapacak bir şeylerinin olmadığını söyledi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu