Gündem

Karar NET! Ramazan bayramında kimse dışarıya çıkamayacak!

Koronavirüs tedbirleri ile alakalı Ramazan Bayramı’nda geçerli olmak üzere alınan kararlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrası tüm ülkeyle paylaşıldı. Buna göre 81 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edilirken bu duruma birçok vatandaş tepki gösterdi.

VEFA GRUBUNA SALDIRILARI ELEŞTİRDİ

Vefa grubuna yönelik yapılan saldırıları kınayarak sözlerine başlayan Erdoğan PKK ile CHP’yi aynı kefeye koyarak yapılan eylemlerin farklı ideolojilerden yapıldığını fakat aynı gayeye hizmet ettiğini söyledi.

Son zamanlarda gündemde sürekli tutulan darbe ve erken seçim hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı demokrasiden ümitlerini kestikleri için muhalefet partilerinin sürekli darbe çığırtkanlığı yaptığını söyledi ve bunun cevabını da millet vrecektir dedi.

Ahmet Davutoğlu AVM Kararı
Ahmet Davutoğlu AVM Kararı

Kabine toplantısının bu haftaki en önemli gündem konusunun coronavirüs olduğunu belirterek her ne kadar Türkiye salgınla mücadelede başarılı olmuşsa da tehditin tamamen ortadan kalkamsı dünyada hiç bir vakanın kalmamasıyla mümkündür dedi.

BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMAK YASAK!

Arife gününden itibaren geçerli olmak şartıyla 4 günlük bayram tatili süresi boyunca sokağa çıkma yasağı kararı aldıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’nin dış dünyaya sınırlarını kapatamayacaklarını, ticaretin ve seferlerin yeniden başlayacağını söyledi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu