Gündem
Popüler

SAMDEF, Maske ve siperlik desteği ile sağlıkçıların yanında

SAMDEF, Bursa'da gece gündüz demeden çalışan sağlık çalışanlarına 8000 maske, 600 siperlik hediye ederek, onların yanında olduklarını onlara hissettirmek istedi. SAMDEF'in genel başkanı Savaş Otruş'un önderliğinde yardımlar ilgili kurumlara ulaştırıldı.

Bursa Samsun Dernekleri Federasyonu (SAMDEF), Bursa’da koronavirüs pandemisi ile mücadele eden sağlık çalışanlarına maske ve siperlik yardımında bulundu. Son günlerde birçok ilde sağlık çalışanlarına hem gıda hem de tıbbi materyal (maske, siperlik, eldiven) sağlama konusunda adından söz ettiren SAMDEF bu kez Bursa’da sağlıkçılara destek verdi.

Maske ve Siperlik Bağışı

Koronavirüs ile mücadele sürecinde sadece Türkiye’nin değil, dünyanın maske, eldiven ve siperliklere ihtiyacı var.  Bunun farkında olan SAMDEF, sağlık çalışanlarının güvenli ortamlarda, gönül rahatlığı ve malzeme sorunu yaşamadan işlerini yapıp, insanların hayatlarını kurtarabilmeleri için birçok hastaneye yardım malzemeleri gönderdi.

Başta Bursa Şehir Hastanesi olmak üzere Çekirge Devlet Hastanesi ve Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ve ihtiyacı olan kurumlara dağıtılması için Bursa Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi Başkanı Mehmet Fidan’a yardım paketleri emanet edildi.

samdef 6000 maske 800 siperlik yardimi
samdef 6000 maske 800 siperlik yardimı

Büyük fedakarlıklarla çalışıyorlar

Toplamda 6000 adet yüz maskesi ve 800 adet koruyucu siperlik bağışında bulunan SAMDEF Yönetim Kurulu, sağlık çalışanlarının büyük fedakarlıklarla görevlerini yerine getirdiklerini ve yanlarında olduğumuzu göstermek adına böyle bir yardımda bulunduklarını açıkladılar.

Maske ve siperlikleri alan sağlık kurumları SAMDEF’in Genel Başkanı Savaş OTRUŞ başta olmak üzere bu derneğe gönül vermiş, yardımlarını esirgememiş herkese teşekkür ettiler. Bursa Samsun Dernekleri Federasyonu facebook sayfası için buraya tıklayarak dernek hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu