Gündem

Ankara’da korona denetimleri arttı! Polisler tek tek kontrol ediyor..

Maskesiz sokağa çıkma yasağının gelmesinin ardından Ankara polisi iş yerlerini denetlemeye başladı.

Jodd.net Yerel – Türkiye’de yeniden artan korona virüs rakamları Sağlık Bakanlığı olmak üzere birçok kurum ve kuruluşu da harekte geçirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tekrardan artan vakalar ile alakalı olarak her gün maske kullanımını hatırlatırken, virüsün henüz tam olarak bitmediğini gün be gün tekrar ediyor.

3200 TL’ye kadar para cezası

Birçok il valilikleri aldıkları kararlar doğrultusunda maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğunu vatandaşlarına bildirirken, sokakta maskesiz dolaşanlara 3200 TL’ye kadar ceza kesileceğini belirtti.

Ankara’da da emniyet güçleri hem vatandaşları uyarmaya hem de esnafları ziyaret ederek, denetimlere devam ediyor. Özellikle halka açık alanları, lokantaları, restoranları, cafeleri ve pastaneleri, şehiriçi otobüsleri, halk otobüslerini ve diğer mekanları da denetleyen güvenlik güçleri insanların sağlığı için uyarılarda bulundular.

Kurallara uymayan esnaflara ceza kesilirken vatandaşlar sosyal mesafe konusunda yeniden bilgilendirildi. Tüm gece boyunca süren denetimler bugün de devam edecektir.

ankara polis korona denetimler
ankara polis korona denetimleri

Fahrettin Koca hergün uyarıyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, fırsat bulduğu her yerde virüsün henüz bitmediğini, hastalığın devam ettiğini dile getiriyor. 1 Haziran 2020’de başlayan normalleşme süreci öncesinde de uyarılarda bulunan Koca, çok dikkatli olunması gerektiğini, maskesiz, eldivensiz dışarı çıkılmamasını ve sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerektiğini söyledi, söylemeye devam ediyor.

Birçok ilde son günlerde artan vakalar, yeni bir korona dalgasının habercisidir.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu