Ekonomi

Urban One (UONE) hisseleri almak mantıklı mıdır?

Amerika’da oturup da borsa ile ilgilenenler varsa son birkaç gündür UONE yani Urban One’ın hisse değerlerinin anormal bir şekilde artıp azaldığını görmüşlerdir. Peki bu hisseleri almak ne kadar mantıklıdır?

Şunu söylememe müsaade edin, eğer ben risk almayı seviyorum ve gitse de üzülmeyeceğim dediğiniz bir paranız varsa son 1 haftalık hareketleri takip ediniz. Üç aşağı beş yukarı son bir kaç günlük veriler size bir fikir verecektir.

Açıkçası ben urban one almayı tavsiye etmem çünkü her han her şey olabilecek gibi duruyor. Bu sabah $10 olan hisseler gün içerisinde $28’e kadar çıkıp sonrasında yeniden $20’lere düşerek tekrardan $35’a yaklaştı. Eğer oynamak istiyorsanız en düşüğü yakalayıp, birkaç dolar arttıktan sonra satmak gerekir diğer türlü yüksek miktarlar için çok mantıklı bir yatırım değildir.

Latam Airlines bir anda düşüş yaşadı!

Konuyla alakalı uzmanlar da Urban One’a yatırım yapmanın çok riskli olduğunu söylemektedirler. Yine de karar sizindir. Bu konuda sizlere Latam Airlines’ı hatırlatmak isterim. Geçtiğimiz haftaya kadar yükselmeye devam eden LTM hisseleri de bir anda düşerek, yarı yarıya zarar ettirdi. Her ne kadar koronavirüs nedeniyle insanlar uçmuyor olsa ve şirket zarar ediyor olduğundan dolayı borç para alarak ayakta durmaya çalışıyor olsa da bu şirketin hisse değerlerinin düşüp de zarar etmeyeceği anlamına gelmyior. Latam havayolu şirketi 1 gün içerisinde yüzde 200 değer kaybederek, iflas erteledi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu