Sağlık
Popüler

Yüz Gençleştirme Estetikleri Nelerdir? Ameliyatsız yüz gençleştirme!

Dudak dolgunlaştırma estetiği, kırışıklık tedavisi ve daha birçok yüz gençleştirme estetiği ile daha genç bir görünüme kavuşun! Türkiye'de yüz estetiği fiyatları dünya ile kıyaslandığında çok uygundur.

Yüzünüzü daha güzel ve parlak göstermek için çeşitli sebeplerden ortaya çıkan estetik sorunlarını gidermek amacıyla estetik cerrahinin sunduğu çok sayıda estetik operasyon bulunuyor.

Yüzdeki hacim eksiklikleri, kırışıklıklar, göz torbaları veya gözaltı morlukları dahil hepsine estetik cerrahide size uygun bir tedavi seçeneği bulunmaktadır. Üstelik kişiye göre ameliyatlı ve ameliyatsız seçenekleri ile neler yaptırabilirsiniz?

Dudak Dolgunlaştırma Estetiği

Doğuştan ince dudaklı veya dudağınızda yapı bozukluğu olabilir. Bu sebeplerle hacmini kaybeden dudaklar estetik görünümünüzü etkiliyor olabilir.

Venüs tipi dudak dolgunlaştırma ile minimal oranlarda dolgu enjeksiyonu ile dudağınızı olması gereken orantıya şekillendirebilirsiniz. Bu yöntemin temelinde hyalüronik asit dolgusu veya yağ enjeksiyonu uygulamalarından faydalanılır. Dudağınızın alt ve üst bölümlerinin birbiriyle uyumlu hale getirilmesi dudağınızı oranlayacağı için olması gereken hale getirir. Bir başka uygulanabilir estetik ise konturları belirginleştirebilirsiniz.

Dudak dolgunlaştırma işleminin sonuçları anında görünür hale gelir. İşlemlerden hemen sonra günlük yaşantınızı hiçbir problem yaşamadan devam ettirebilirsiniz.

Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri
Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri

Kırışık Tedavisi Yaptırabilirsiniz

Yaş ilerledikçe doğal olarak kırışıklıklar artmaya başlıyor. Özellikle yüz ve boyun kısmındaki sarkmalar ve kırışıklıkların tedavisi ameliyatsız teknikler ve ameliyatlı teknikler ile tedavi edilebilmektedir. Bunun yanında Botoks ve dolgu enjeksiyonları teknikleriyle yüzünüzdeki kırışıklıkları azaltabilirsiniz hatta yok edebilirsiniz. Yüzün göz çevresi, alın ile kaş arasındaki mimik kırışıklıkları veya dudak çevresindeki gülümseme sebebiyle oluşan kırışıklıklar yok edilebilir.

Elmacık Kemiklerinizin Bulunduğu Bölgeleri Dolgunlaştırabilirsiniz.

Düz, içe dönük yanak yapısına veya sarkmış olan yanaklara sahip biriyseniz dolgu uygulaması yaptırabilirsiniz. Elmacık kemiklerinin çıkık hale getirilmesi için yanakta sarkma olup olmadığına bakılır. Eğer yanaklarda bir sarkma var ise yüz germe ameliyatına da ihtiyaç olabilir. Elmacık kemiğinin yapısı gen ile bağlantılı olduğundan kendiliğinden şişme veya düzelmesi düşük ihtimaldir diyebiliriz.

depresyon nedir
depresyon nedir

Kaş yapınızı Düzelttirebilirsiniz.

Yüzün en belirgin hatlarından birisi olan kaşlarımız estetik görünümün baş yapıtlarından birisidir diyebiliriz. Kaş düşüklüğü yaşlı, yoğun niteliğinde bir görünüme neden olur. Botoks enjeksiyonu ile kaşların kaldırıldığı gibi, daha genç ve enerjik bir görünümde sağlanabilir. Cerrahi teknikler ile kaş alınla birlikte yukarı kaldırılabilmektedir.

Editör: Sare Türk

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Sare Türk

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunuyum. Jodd Haber'de psikoloji, sanat ve insan üzerine tecrübelerimi ve bildiklerimi yazmaktayım. Youtube, Twitter ve instagram hesaplarımdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu