Eğitim

Zoom kullanacak öğretmenler için ‘Personal link name” açıklaması

Öğretmenlerin en çok merak ettiği "Personal Link Name" veya türkçe deyimiyle "Kişisel bağlantı adı" nedir? Nasıl değiştirilir? Ne işe yarıyor? gibi soruların cevapları bu haberde...

Personal link name son zamanlarda özellikle öğretmenler tarafından merak edilen bir konudur. Covid-19 hastalığı ile birlikte uzaktan eğitime başlayan Milli Eğitim Bakanlığı, önce yüz yüze eğitim sonra internet üzeri toplu görüşme vs.. derken en sonunda bu sürecin en çok kazanan uygulamalarında Zoom’da karar kıldı.

Zoom kullanılarak yapılacak olan seminerlerde her bir öğretmenin öncelikle kişisel bir hesap açması şart fakat birçok kişi ya kendilerine bilgi iletilmediğinden dolayı yahut da başka sebeplerle personal link name nedir diye merak ediyor. Bu haberimizde nedir, nasıl çalışır sorularına cevap vereceğiz.

Personal link name nedir?

Türkçeye çevirdiğiniz zaman anlamı ‘Kişisel bağlantı kimliği’ olan personal link name, Zoom kullanan kişilerin, sizin açmış olduğunuz toplantı görüşmelerine katılmaları için sizin tarafından onlarla paylaşılacak bir bağlantıdır. Kısaca bu bağlantıya tıklayan kişiler direkt olarak size ‘Ben bu görüşmeye katılabilir miyim’ diye bir talepte bulunuyor. Sonrasında sizin de onay vermeniz durumunda o kişi / kişilerde toplantıya katılmış oluyor.

Bunu bir nevi facebook profil adresi gibi de düşünebilirsiniz. Size özel bir kullanıcı adı olmalıdır. Nasıl bir personal link name alabilirim diye merak ediyorsanız aşağıdaki aşamaları sırasıyla takip ediniz.

Zoom kişisel bağlantı adı nedir? Öğretmenler nasıl personal link name alabilir?
Zoom kişisel bağlantı adı nedir? Öğretmenler nasıl personal link name alabilir?

Personal Link Name Nasıl Alınır?

  • Zoom’da oturum açın.
  • Profil bağlantısına tıklayın.
  • Kişisel Bağlantı yanında yer alan Özelleştir bağlantısını işaretleyin veya seçin.
  • Açılan sayfada size sorulan ‘personal link name’ girin.
  • Yaptığınız değişiklikleri kaydedin.

Hepsi bu kadar. Kafanıza takılan sorular olursa yorum bölümünden sorabilirsiniz. Buraya tıklayarak eğitim haberleri okumaya devam edebilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  1. Almış olduğumuz personal link name bir daha değiştirilebilir mi? Yoksa bir kere aldık mı öyle mi kalacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu